Rusza kanał TVP Kobieta. Jaki jest koszt rocznego nadawania? Cena powalająca

Nowy kanał TVP Kobieta ruszy już na początku marca. Twarzami stacji są takie postacie jak Marta Manowska, Tomasz Kammel czy Ida Nowakowska. Nic dziwnego, że Telewizja Polska zainwestowała w niego ogromną sumę.

Zaledwie parę dni temu w sieci została opublikowana zapowiedź nowego kanału Telewizji Polskiej. To TVP Kobieta, który został stworzony z myślą o kobietach. Wideo odbiło się głośnym echem w sieci i wielu widzom nie przypadło do gustu. Nic dziwnego, bo dla TVP kobieta to osoba, która zajmuje się głównie gotowaniem, sprzątaniem i wychowaniem dzieci. Niezależnie od krytyki program rusza dokładnie 8 marca. Wiadomo, ile będzie kosztował nas, podatników, rok jego działania.

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Mielczarek wystąpiła w spocie TVP Kobieta. Broni stacji: Mogę inspirować niezależnie od dyrektora programowego 

Zobacz wideo O odejściu z TVP i nie tylko! Tamara Gonzalez Perea w programie Plotkersi

Jaki jest koszt rocznego nadawania TVP Kobieta?

W TVP Kobieta widzowie będą mogli obejrzeć wiele autorskich programów. Jest to chociażby program "Kobiety w drodze", prowadzony przez Martę Manowską, "Ulepieni z pasji" Miłki Raulin, "Podróże małej i dużej" Moniki Witkowskiej, kulinarny cykl "Pięknie przyprawiona" Agnieszki Mielczarek i coś dla fanów ogrodu - "Kwiaty na warsztat" Jolanty Lewandowskiej.

Ponadto stacja pokaże też formaty zagraniczne: "Najlepsze pod słońcem", "Piękne i samotne", "Na tropie stylu" oraz serial dokumentalny "Ofiary operacji plastycznych".

Wiadomo też, że Telewizję Publiczną będzie to niemało kosztować.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, z wyliczeń Telewizji Polskiej, na nadawanie kanału TVP Kobieta w 2021 roku nadawca chce przeznaczyć 14,75 mln zł, w 2022 roku - 17,72 mln zł, w 2023 roku - 17,76 mln zł, w 2024 roku - 17,8 mln zł.

Warto wspomnieć, że Telewizja Polska nie musi martwić się o pieniądze. W końcu na początku tego roku dostała spore dofinansowanie od państwa - czyli od nas - które wyniosło 2 mld złotych. Dodajmy, że to tylko jedna z kilku transz w tej wysokości.

Więcej o: