Bohdan Łazuka nie ma pracy i pieniędzy: Egzystuję z resztek zasobów. Ekonomicznie jest marnie

Bohdan Łazuka w szczerej rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że cierpi z powodu zawodowego przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa. Aktor jak na razie musi przeżyć z niskiej emerytury i tantiemy, którą dzieli się z córką.

Bohdan Łazuka to bez wątpienia legenda polskiego kina i estrady. Na swoim koncie ma dziesiątki ról teatralnych i filmowych, a jego wersje takich piosenek, jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Dziś, jutro, zawsze", stały się hitami. 82-letni aktor cały czas jest aktywny zawodowo i stara się dorabiać do swojej niskiej emerytury. Niestety, jego zawodowy zapał ostudziła pandemia koronawirusa.

Agnieszka Woźniak-StarakWoźniak-Starak była hostessą. Zdradziła, na co wydała pierwsze zarobione pieniądze. "Nie pochwalam tego dzisiaj"

Bohdan Łazuka o zarobkach w czasie pandemii. Aktor przyznał, że "egzystuje z resztek zasobów"

Aktor i wokalista przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że jego plany zawodowe legły w gruzach. Odwołane zostało mini tournée, dzięki któremu portfel Łazuki miał nieco się rozrosnąć:

Co u mnie słychać? Nic, ponieważ nic nie robię tak jak wszyscy, a szczególnie w mojej profesji. Jak na te czasy miałem bardzo fajne propozycje, ale się nie odbyły. Miałem mieć fajną trasę na Wybrzeżu i w trzy dni pięć występów, co na te czasy jest dużo.
Zobacz wideo Patrycja z "Top Model" o zakażeniu koronawirusem

Łazuka podkreślił, że ma problemy finansowe:

Z moim Czesiem Majewskim już żeśmy się cieszyli, ręce żeśmy zacierali, ale sytuacja jest, jaka jest. Ekonomicznie jest marnie.

Aktor musi przeżyć z tantiem i niskiej emerytury, do tego pieniędzmi dzieli się z córką, która niedawno musiała zamknąć swój sportowy biznes: 

Ja to tylko z resztek zasobów egzystuję. Olga zostawiła mnie pięć lat temu i wyjechała z wnukiem na Florydę. Razem z koleżanką prowadzą tam fitness club, ale teraz jest zamknięty. I teraz ja jakieś grosze, które zarobię z jakichś powtórek czy z czegoś, wysyłam jej jak dobry tatuś. Kiedyś z Ameryki do nas wysyłano, a teraz jest odwrotnie.

Bohdan Łazuka pokazał córkę OlgęBohdan Łazuka pokazał córkę. Nie spodziewaliśmy się, że Olga ma takie tatuaże

Aktor w rozmowie z tabloidem przyznał także, że na szczęście nie musi narzekać na swoje zdrowie. Niedawna wizyta u lekarza potwierdziła, że "wszystko z nim w porządku". Warto przypomnieć, że w 2018 roku Bohdan Łazuka przeszedł dwie operacje. Pierwszy zabieg wykonano po upadku w łazience, w wyniku którego artysta złamał biodro. Druga operacja stawu odbyła się kilka miesięcy później.