Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat. Fani żegnają go wzruszającymi słowami: Przywoływałeś uśmiech na twarzy mojej rodziny

W czwartek 28 stycznia telewizja Polsat poinformowała o śmierci jednej ze swoich czołowych gwiazd. Ryszard Kotys odszedł w wieku 88 lat.

Ryszard Kotys nie żyje. Legendarny aktor przez ostatnie lata zmagał się z problemami zdrowotnymi. Między innymi borykał się z powikłaniami po ostrym zapaleniu płuc. To między innymi z tego powodu zamierzał zrezygnować z gry w serialu "Świat według Kiepskich". Ostatecznie jednak, ku uciesze widzów, pozostał w produkcji. Niestety, w nocy z 27 na 28 stycznia aktor zmarł. Ryszard Kotys miał 88 lat.

Ryszard KotysRyszard Kotys nie żyje. Serialowy Marian Paździoch miał 88 lat

Ryszard Kotys nie żyje. Fani żegnają go we wzruszających słowach

Ryszard Kotys ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Debiutował jednak na deskach kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego. Jego kariera trwała 65 lat, w ciągu których zagrał w 150 filmach i ponad 40 serialach. Największą popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich", w którą wcielał się od 21 lat. Problemy zdrowotne pokrzyżowały plany zawodowe Ryszarda Kotysa, który zrezygnował ze wszelkich aktywności - poza grą w serialu.

Ryszard KotysRyszard Kotys miał niezwykłe życie. Wiedzieliście, że jego syn jest starszy od jego drugiej żony?

Teraz fani Ryszarda Kotysa składają mu hołd w internetowych komentarzach, które zamieszczają pod postami o jego śmierci. Telewidzom trudno się pogodzić z faktem, że już nie zobaczą swojego idola, legendy polskiego kina i telewizji na ekranie. Ani małym, ani dużym. 

Żegnają go we wzruszających słowach:

Najlepszy z najlepszych. Żegnaj.
Wielka strata... Kondolencje dla rodziny. Pan Ryszard na zawsze zostanie w naszych sercach i będzie nam malował uśmiech na twarzy, gdy będziemy go oglądać w "Świecie według Kiepskich".
Świat się kończy... Spoczywaj w pokoju Ryszardzie.
Pewna era się kończy i odchodzą aktorzy, w "towarzystwie" których dorastaliśmy. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół.
Kolejny wspaniały aktor odchodzi.
Spoczywaj w pokoju. Przywoływałeś uśmiech na twarzy mojej rodziny, nawet wtedy, kiedy dobrze nie rozumieliśmy języka polskiego - czytamy w komentarzach.

Redakcja Plotka przesyła wyrazy współczucia rodzinie i bliskim aktora. 

 
Więcej o: