Matylda Damięcka upamiętniła Papcia Chmiela. Pokazała ostatnią księgę "Tytusa, Romka i A'Tomka": Ogromny talent. I jego, i twój

Matylda Damięcka zamieściła na Instagramie komiks z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem. Aktorka i rysowniczka w ten sposób upamiętniła zmarłego Papcia Chmiela, twórcę popularnej serii komiksów.

Papcio Chmiel nie żyje. Twórca serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek" odszedł w wieku 97 lat. Wielu osobom jego rysunki kojarzą się z dzieciństwem i są jednym z symboli lat 80. Henryk Jerzy Chmielewski za swoją artystyczną pracę został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Orderem Uśmiechu. Monika Lehman, córka Papcia Chmiela, w jednym z wywiadów przyznała, że dla jej ojca najważniejsza była pasja, a nie pieniądze, które zarabiał.

Matylda Damięcka upamiętniła Papcia Chmiela. Pokazała ostatnią księgę "Tytusa, Romka i A'Tomka"

Henryka Jerzego Chmielewskiego upamiętniła Matylda Damięcka, która zamieściła na swoim instagramowym profilu aż dwa posty. Na pierwszej grafice widzimy Tytuta, Romka i A'Tomka, nad którymi znajduje się chmurka z napisem "Księga Ostatnia". W kolejnym poście Damięcka zamieściła mini komiks, w którym słynni bohaterowie stworzeni przez Papcia Chmiela spotykają go i odlatują razem z rysownikiem samolotem-mikserem.

 
Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

Internauci byli pod wrażeniem talentu Damięckiej, a także przyznali, że rysowniczka godnie upamiętniła Papcia Chmiela:

To jedna z tych osób, o której myślimy i której życzymy, by żyła wiecznie. Bo zawsze Papcio był. Jak daleki dziadek.
Godne zakończenie. Ogromny talent. I Jego, i Twój.
Ciężko się klika serce przy takich wieściach.
Będzie brakowało tego poczucia humoru. W hołdzie zatańczę dziś "bezruch dance".
 

Zobaczcie komiks stworzony przez Matyldę Damięcką. Trzeba przyznać, że artystka w wymowny i symboliczny sposób pożegnała zmarłego rysownika.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.