Mariusz Czajka nie ma za co pochować matki. Zorganizował zbiórkę. "Mam same długi"

Pandemia koronawirusa wymusiła zamknięcie teatrów i ośrodków kultury. Do grona artystów, których sytuacja ekonomiczna nie wygląda najlepiej, należy Mariusz Czajka. Aktor założył zbiórkę na portalu Pomagam.pl, a zebrane pieniądze przeznaczy na pogrzeb matki.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa szczególnie dotknęły branżę artystyczną. Zamknięte teatry i kina postawiły artystów w trudnej sytuacji finansowej, a niektórych nich zmusiły do przebranżowienia się - Adrianna Biedrzyńska zaczęła zarabiać robiąc na drutach, a aktor i wokalista, Marcin Januszkiewicz, został kurierem.

Wiosną aktor Marcin Januszkiewicz pracował jako kurier (zdjęcie z Instagrama pokazuje właśnie ten moment). Jak przygotował się na drugi lockdown?Aktor z serialu "Ojciec Mateusz" przez pandemię zmienił zawód - został kurierem

Mariusz Czajka nie ma za co pochować matki. Zorganizował zbiórkę pieniędzy

O swojej tragicznej sytuacji poinformował także Mariusz Czajka, aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli alfa Cześka w "Chłopaki nie płaczą", który przez jakiś czas prowadził program "Maraton uśmiechu" emitowany przez TVN. Aktor stracił matkę i przyznał, że jest w tak dramatycznej sytuacji, że nie ma środków, by ją pochować. 59-latek zorganizował zbiórkę pieniędzy na stronie Pomagam.pl:

Aby pochować mamę, muszę mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł, a 8 tys. zł muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego za co zrobić – czytamy w opisie zbiórki na stronie Pomagam.pl
Zobacz wideo Grażyna Wolszczak: Coraz więcej osób, w tym ja, przeszło COVID

Czajka przyznał także, że "od państwa dostał 1800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2 tys. zł z ZUS i to wszystko na te 10 miesięcy bezrobocia":

Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić mamie i tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać – dodał.

Zbiórka Marcina CzajkiZbiórka Marcina Czajki Screen Pomagam.pl

Czajka jakiś czas temu mówił o swoich problemach finansowych spowodowanych pandemią koronawirusa. Pomoc rządu nie wystarczyła, by spłacić kredyt zaciągnięty we frankach.

Wiosną, kiedy była pierwsza izolacja z powodu koronawirusa, zwróciłem się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wsparcie i dostałem jednorazowo 1,8 tys. zł, z ZUS — 2 tys. zł, a ZASP wypłacił mi zaliczkę na poczet tantiem za powtórki filmów — 800 zł. To wszystko – powiedział aktor w rozmowie z serwisem Pomponik.

Andrzej Duda, Agata DudaPaparazzi przyłapali Andrzeja Dudę i jego żonę pod osłoną nocy. Prezydent bez maseczki

Na szczęście udało się uzbierać określoną kwotę. Do tej pory datki wpłaciło ponad 400 osób, które wsparły aktora sumą ponad 20 tysięcy złotych.

Więcej o: