Tabloid ujawnił najmniej lubianego wnuka królowej Elżbiety II. To nie książę Harry

To, że królowa Elżbieta II ma swoich faworytów, nie jest dla nikogo nowością. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że Jej Królewska Mość najmniej lubi wnuka, który cieszy się powszechną sympatią.

Rodzina królewska od lat jest wdzięcznym tematem dla mediów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że analizowany jest każdy krok każdego księcia i księżnej. Sama głowa rodu, czyli królowa Elżbieta II, jest jednym z głównych obiektów zainteresowań mediów (zaraz po swoich wnukach, księciu Williamie i księciu Harrym). Teraz tabloid "New Idea" podał, który z jej wnuków jest przez nią najmniej lubiany. Odpowiedź może was zaskoczyć.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Którego z wnuków królowa Elżbieta II lubi najmniej?

Królowa Elżbieta II ma ośmioro wnucząt. Jak w każdej rodzinie, pośród nich są faworyci, jak i ci, których lubi najmniej. Ale zanim przejdziemy do "tych gorszych", wspomnijmy najpierw o ulubieńcach.

Faworytami Jej Królewskiej Mości są dzieci jej jedynej córki, księżniczki Anny. To 43-letni Peter Phillips i  39-letnia Zara Tindall. Ta dwójka ma wyjątkowe "chody" u królowej.

Tuż za nimi plasują się córki syna królowej, księcia Andrzeja. Choć jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w brytyjskiej rodzinie królewskiej, jego córki, księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice mają również wyjątkową więź z babcią. Krążą nawet plotki, że Eugenia zwracała się do królowej "babciu", gdy według oficjalnych przepisów musi być tytułowana jako "królowa" nawet wśród wnucząt.

Księżniczka Eugenia i BeatriceKsiężniczka Eugenia i Beatrice eastnews

W następnej kolejności są dzieci najmłodszego syna królowej, księcia Edwarda. To 17-letnia Louisa i 13-letni James.

Na szarym końcu uplasowali się synowie księcia Karola, książę Harry i książę William. Ku zaskoczeniu (zapewne wszystkich) podobno królowa Elżbieta II bardziej przychylnie podchodzi do Harry'ego, nawet po tym, jak zrezygnował z bycia członkiem rodziny królewskiej. Jest to związane tym, że Harry od najmłodszych lat był bardzo blisko swojej babci.

Jego starszy brat niestety nie cieszy się aż taką estymą władczyni. Królowa doskonale wie, że książę William już wkrótce zasiądzie na tronie. "New Idea" podaje, że choć królowa od lat szykowała księcia William do objęcia jej stanowiska, ich relacja prywatna jest bardzo słaba. Częściej rozmawiają ze sobą na tematy związane z rządzeniem państwem. 

Spodziewaliście się?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.