Zmarł Gerry Marsden, wykonawca utworu "You'll Never Walk Alone". Żałoba w Liverpool FC

Gerry Marsden nie żyje. 78-letni wokalista zepsołu "Gerry and the Pacemakers". Ich piosenka "You'll Never Walk Alone" stała się hymnem drużyny piłkarskiej Liverpool FC. Mężczyzna zmarł z powodu choroby po infekcji serca.

W niedzielny wieczór na oficjalnym profilu klubu piłkarskiego Liverpool FC na Twitterze poinformowano o śmierci Gerry'ego Marsdena, który był wokalistą zespołu "Gerry and the Pacemakers". Jego utwór "You'll Never Walk Alone" jest hymnem 19-krotnego mistrza Anglii w piłce nożnej.

Młody raper 'Bipolar' zginął na pasachNie żyje polski raper Bipolar. 22-latek zginął na pasach

Gerry Marsden - nie żyje wykonawca "You'll Never Walk Alone"

Gerry Marsden, wokalista zespołu "Gerry and the Pacemakers", zmarł po krótkiej chorobie wynikającej z infekcji serca. O jego śmierci internautów poinformował na Twitterze oficjalny profil klubu.

Z wielkim smutkiem usłyszeliśmy o odejściu Gerry'ego Marsdena. Słowa Gerry'ego Marsdena będą żyć w nas wiecznie. Nigdy nie będziesz szedł sam -  napisano na profilu drużyny Liverpool FC.

Godzinę później klub opublikował wzruszający film, na którym fani podczas meczu odśpiewują hymn zespołu.

Głos Gerry'ego akompaniował naszym najważniejszym nocom. Jego hymn połączył graczy, personel i fanów na całym świecie pomagając stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Nigdy nie będziesz szedł sam - napisano.

O odejściu muzyka napisał również burmistrz Liverpoolu - Steve Rotherham, który w ostatnim roku godził się ze stratą wielu przyjaciół.

Straciłem zbyt wielu dobrych przyjaciół w roku 2020, więc cieszyłem się widząc jego koniec. Dziś rano powiadomiono mnie o śmierci kolejnego z moich wielkich przyjaciół - napisał Rotherham.

Kariera "Gerry and the Pacemakers" 

Zespół "Gerry and the Pacemakers" swoje pierwsze kroki w muzyce stawiał w Liverpoolu, gdzie rywalizował z "The Beatles". Pierwsze trzy single zespołu trafiły na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów, a utwór "You'll Never Walk Alone" został szczególnie pokochany przez kibiców drużyny Liverpool FC, aż oficjalnie został uznany za hymn klubu. Tytuł piosenki został jego wiodącym mottem. 

Marek Pawłowski - Krzykacz ze 'Złomowisko PL' - nie żyje. 'Człowiek o dobrym sercu'Marek Pawłowski - Krzykacz ze "Złomowisko PL" - nie żyje. "Człowiek o dobrym sercu"

 
Zobacz wideo Lewandowski swoim drugim golem dobija Mainz! [ELEVEN SPORTS]