Nie żyje słynna radiowa prezenterka. Zmarła w Wigilię. Michelle Mullane opowiadała o chorobie w sieci

Michelle Mullane, dziennikarka radia BBC, zmarła w Wigilię na raka jelita. Radiowa prezenterka dokumentowała w mediach społecznościowych przebieg choroby oraz angażowała się w działalność charytatywną. Kobietę pożegnali najbliżsi we wzruszających postach.

Michelle Mullane, prezenterka radia BBC i XFM, zmarła na raka jelita 24 grudnia w wieku 50 lat. U dziennikarki choroba została zdiagnozowana w czerwcu 2019 roku. W ostatnim czasie nie mogła wychodzić z domu z powodu "potwornego bólu", który trwał od prawie sześciu tygodni. Mullane od lat zaangażowana była w promocję młodych talentów i była bardzo dobrze znana w branży dziennikarskiej. Przez ostatnie miesiące relacjonowała w mediach społecznościowych swoje leczenie i angażowała się w działalność charytatywną.

Andrew Kaczynski z córkąTragedia w rodzinie dziennikarza CNN, Andrew Kaczynskiego. W Wigilię zmarła jego 9-miesięczna córka

Nie żyje słynna prezenterka radia BBC. Michelle Mullane dokumentowała swoją chorobę na Instagramie

O śmierci dziennikarki poinformowała jej córka, 23-letnia Liv Winter:

Z ogromnym smutkiem informuję, że moja mama odeszła w hospicjum w East Cheshire 24 grudnia około godziny 21:30 […] Mama wiele mnie nauczyła, trzymała mnie za rękę w chwilach zdenerwowania i dumy, prowadziła mnie do końca, wrzeszczała na nauczycieli. […] Miała śmiech, który wypełniał cały pokój, była moim największym wsparciem i sprawiała, że mogłam osiągnąć wszystko. Była moją najlepszą przyjaciółką. Wciąż ją czuję i zawsze będę czuć.
 
Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Kobietę pożegnali w mediach społecznościowych jej przyjaciele.

Mam tak wiele miłych wspomnień z Michelle. Kiedy zaczynałem występować pod koniec lat 90., Michelle była pierwszą osobą, która wprowadziła mnie na fale radiowe. Spędziliśmy wiele wieczorów, śmiejąc się, flirtując i żartując [...]. Wypiliśmy miliony filiżanek herbaty! - napisał komik, Jason Manford.

Mężczyzna wspomniał także, że Mullane cechował niesamowity profesjonalizm:

"Michelle Around Midnight" to jeden z niewielu programów, do których było można się dostać, otrzymać wynagrodzenie i po prostu być sobą, bez konieczności bycia wielkim "znanym z telewizji".
 

Michelle zaangażowała się także w charytatywną pomoc. Zbierała pieniądze dla fundacji "Cancer Research UK", wspierającej badania nad chorobami nowotworowymi.

Mieczysław MorańskiMieczysław Morański nie żyje. Aktor udzielał głosu Asteriksowi

Dziennikarka swoje leczenie dokumentowała na Instagramie. Przeszła chemioterapię, a w ostatnich postach w sieci pokazała transfuzję i podziękowała dawcom krwi. Ogromne poruszenie wywołał świąteczny post - na fotografii uwieczniła przyjaciół, którzy śpiewali jej kolędy przed oknem hospicjum.

Michelle Mullane odeszła a wieku 50 lat.

 
Więcej o: