Żona Piotra Machalicy opublikowała specjalne podziękowania. Zwróciła się do medyków i podsumowała dokonania męża

Aleksandra Machalica opublikowała na Facebooku treść podziękowań, które wystosowała po śmierci męża. Treść listu została odczytana podczas mszy pożegnalnej.

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat. Jak poinformowała wcześniej jego wieloletnia przyjaciółka, Krystyna Janda, przed śmiercią aktor w stanie ciężkim trafił do szpitala. 14 grudnia Janda opublikowała na Facebooku post, w którym potwierdziła, że Piotr Machalica nie żyje. Odejście aktora odbiło się szerokim echem w mediach. Gwiazdy tłumnie żegnały kolegę za pomocą postów w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Krystyna Janda o uchodźcach: "Bez nowych kultur Europa nie będzie się rozwijać"

Pogrzeb aktora odbył się w sobotę 19 grudnia. Wtedy to urna z prochami spoczęła w rodzinnym grobie w Częstochowie. Dzień wcześniej w stolicy miała miejsce pierwsza msza pogrzebowa, na której pojawiła się najbliższa rodzina zmarłego, a także koledzy i koleżanki z branży. Teraz żona Piotra, Aleksandra Machalica opublikowała w mediach społecznościowych post z podziękowaniami i wspomnieniem życia zawodowego aktora.

Matylda Damięcka, Piotr MachalicaPiotr Machalica nie żyje. Matylda Damięcka żegna go piękną grafiką. "Byłeś taki fajny"

Żona Piotra Machalicy opublikowała tekst mowy pożegnalnej

Aleksandra Machalica wyszła za Piotra zaledwie trzy miesiące temu. Pogrążona w żałobie kobieta nie zdecydowała się przemawiać podczas pogrzebu męża, jednak wystosowała list, który publicznie odczytał Cezary Żak.

Tekst rozpoczął się od słów podziękowań dla profesorów, lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego za walkę do samego końca. Najbardziej wzruszającym momentem przemowy był jednak fragment, w którym Aleksandra wspomniała ostatnią rozmowę z mężem. 

(...) Specjalnie podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia o godz. 19:54, którzy przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora, pomogli mu wykonać telefon do mnie. Za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za te ostatnie "kocham cię". Będę Wam wdzięczna do końca życia - napisała w liście.

W przemowie nie zabrakło też podziękowań za wszelkie słowa wsparcia i kondolencje, które napływały z różnych źródeł. Żona Piotra Machalicy napisała też kilka słów na temat kariery aktorskiej męża.

Mąż w 2019 roku wystąpił przed publicznością w koncertach i spektaklach ponad 150 razy. Przez 39 lat jego pracy artystycznej było tych spotkań tysiące. Dziękuję Państwu za te spotkania, za Wasz udział w spektaklach i koncertach przez te wszystkie lata. Za podziękowania, które dostawał po tych wydarzeniach. Dzięki temu czuł się spełniony zawodowo i wiedział, że robi coś ważnego. Praca była jego pasją, a kontakt z publicznością motywował go do podejmowania nowych wyzwań - czytamy. 

Treść całej przemowy znajdziecie w naszej galerii, a także na facebookowym profilu Piotra Machalicy.

Więcej o: