Mieczysław Morański nie żyje. Aktor udzielał głosu Asteriksowi

Mieczysław Morański nie żyje. Aktor, który udzielał głosu Asteriksowi, miał 60 lat. "Miecio odszedł. Mietek nasz. Aktor" - napisał na Facebooku Piotr Furman

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Mieczysław Morański, aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy. Miał 60 lat, a jak podaje Onet Film, przyczyną śmierci był prawdopodobnie COVID-19. O odejściu artysty poinformowali na Facebooku jego przyjaciele z Teatru Rampa:

Odszedł mój kochany Miecio... Mieczysław Morański. Wspaniały Człowiek. Wielki Aktor. Za wcześnie Mieciu... Za wcześnie... [*] Serce pęka – napisała na facebookowym profilu Kamila Boruta.

Andrew Kaczynski z córkąTragedia w rodzinie dziennikarza CNN, Andrew Kaczynskiego. W Wigilię zmarła jego 9-miesięczna córka

Wpis upamiętniający aktora pojawił się także na profilu Piotra Furmana:

Bardzo smutna wiadomość. Miecio odszedł. Mietek nasz. Aktor.

Zobacz też: Córka Dariusza Gnatowskiego pożegnała tatę we wzruszającym wpisie. "Nie dojechałam na czas, żeby się pożegnać"

Mieczysław Morański nie żyje. Aktor udzielał głosu Asteriksowi

Mieczysław Morański w 1983 roku ukończył Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Zadebiutował w teatrze rok przed ukończeniem studiów. Występował na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego, a od 1994 roku związany był z warszawskim Teatrem Rampa. Aktor sporadycznie pojawiał się w polskich serialach. Zagrał epizody w produkcjach takich jak "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Ranczo" czy "Komisarz Alex".

Msza pogrzebowa Piotra MachalicyŻona Piotra Machalicy opublikowała specjalne podziękowania

Popularność przyniosły mu role dubbingowe. Udzielał głosu między innymi postaci Asterixa w seriach o przygodach nieustraszonych Galów. Jego głos pojawiał się także między innymi w grze "Wiedźmin 2: Zabójcy królów" oraz w produkcjach animowanych, takich jak "Scooby Doo i Brygada Detektywów” czy "Shrek Forever" .

Więcej o: