Była gwiazdą telewizji, a potem zniknęła z show-biznesu. Tak dziś wygląda Edyta Jungowska. Postawiła na własny biznes

Edyta Jungowska przez lata była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek serialowych. W 2013 roku zrobiła sobie przerwę od show-biznesu. Co dziś u niej słychać?

Edyta Jungowska zdobyła sympatię widzów dzięki roli siostry Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Fani produkcji przyglądali się jej relacji z salowym Mareczkiem, w którego wcielał się Paweł Wilczak. Jungowska kojarzona jest także z postacią Judyty z serialu "Ja wam pokażę", a kilka lat temu mogliśmy zobaczyć ją w "Klanie". Dziś aktorka nieco rzadziej pojawia się w telewizyjnych produkcjach. Zobaczmy, co u niej słychać. 

Edyta Jungowska zniknęła z show-biznesu. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Jungowska wielokrotnie pokazała, że niestraszna jej żadna rola. Doskonale poradziła sobie z wykreowaniem postaci nieco roztrzepanej pielęgniarki ze szpitala w Leśnej Górze, jak i sprawdziła się w roli przebiegłej Małgorzaty Antoniak, zakochanej w Jerzym bohaterki "Klanu". Edyta Jungowska w 1989 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, lecz swój telewizyjny debiut zaliczyła w wieku 17 lat. Wystąpiła w "Szaleństwach panny Ewy" - to było jej pierwsze aktorskie doświadczenie.

Edyta Jungowska w 2003 rokuEdyta Jungowska w 2003 roku Kapif

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska mówi o koronawirusie, nawiązując do zabawnej sceny z „Klanu”

Po szkole aktorskiej udzielała się w Teatrze Telewizji i Kabarecie Olgi Lipińskiej, a także rozpoczęła swoją przygodę z dubbingiem. Przełomem w jej karierze okazał się rok 2000, kiedy zaczęła występować w serialu "Na dobre i na złe". Jej współpraca z TVP trwała aż 12 lat.

Edyta JungowskaEdyta Jungowska Kapif

W 2013 roku zagrała w serialu "2XL", po którym postanowiła zrobić sobie przerwę od show-biznesu. Aktorka poświęciła się rodzinie i wychowaniu syna Wiktora. Postawiła także na rozwój założonego w 2010 roku "Wydawnictwa Jung-Off-Ska", zajmującego się wydawaniem audiobooków dla dzieci. Pomysł na biznes wykuł się dzięki inspiracji Jungowskiej książkami Astrid Lindgren. Aktorka przyznała w programie "Xięgarnia", że autorka literatury dziecięcej wpłynęła na jej dojrzewanie i podejście do rzeczywistości. W ofercie wydawnictwa możemy odnaleźć między innymi takie pozycje jak "Dzieci z Bullerbyn" czy "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". W 2019 roku artystka pojawiła się w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie zagrała epizodyczną rolę.

Edyta Jungowska w 2020 rokuEdyta Jungowska w 2020 roku Kapif

Jungowska jest także aktywna w sieci. Publikuje posty na oficjalnym instagramowym profilu swojego wydawnictwa, jednak rzadko pokazuje tam swoje zdjęcie. Skupia się głównie na promowaniu literatury dla najmłodszych.

W naszej galerii zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Edyta Jungowska. Bardzo się zmieniła?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.