Przyjaciółka Maffashion miała operację. Lana Nguyen opowiedziała o problemach ze zdrowiem: Niewyobrażalny ból utrudnia życie

Lana Nguyen opublikowała na Instagramie bardzo osobisty post. Wrzuciła zdjęcie ze szpitala i wyznała, że przeszła operację. Bardzo cierpiała.

Projektantkę Lanę Nguyen poznaliśmy bliżej już kilka lat temu, kiedy zaprzyjaźniła się ze znanymi blogerkami. Aktualnie razem z Maffashion prowadzi świetnie prosperującą firmę Eppram, której produkty noszą światowej sławy celebrytki.

Niestety, życie zawodowe nie odzwierciedlało do końca tego, co działo się w jej życiu prywatnym. Okazuje się, że projektantka chorowała i właśnie przeszła operację.

Zobacz wideo Maffashion dziękuje za życzenia urodzinowe i pokazuje syna

Lana Nguyen opowiedziała o chorobie

Lana Nguyen opublikowała na Instagramie zdjęcie prosto ze szpitalnego łóżka. Projektantka jest bardzo osłabiona, a mimo to postanowiła opowiedzieć internautkom o swoich przeżyciach, aby przestrzec je, by nie lekceważyły żadnego nietypowego bólu.

Nie chce pisać jeszcze, co dokładnie mi jest/było, bo to nie jest atrakcyjne i łatwe do opowiedzenia na forum. Piszę to, żeby Was przestrzec, żebyście się drogie kobiety (dziewczyny bardzo młode też!) nie poddawały i szukały pomocy. Piszę to też do mężczyzn, aby wspierali swoje kobiety - zaczęła.

Projektantka dała do zrozumienia, że jej organizm nie funkcjonował w ostatnim czasie tak jak powinien. Lana bardzo cierpiała.

Jeżeli wiecznie boli Cię jama brzuszna, jajniki, jelita, masz do tego milion alergii, masz obfite miesiączki i jest to niewyobrażalny ból, utrudnia Ci to życie, utrudnia codzienne obowiązki, niszczy relacje, niekiedy prowadzi do depresji i nikt nie wie, co Ci jest, nie lekceważ tego! Zwróć uwagę na poniższe pojęcia: IBS (zespół jelita nadwrażliwego), SIBO (nieszczelność jelit), hashimoto, endometrioza - te wszystkie choroby są bardzo trudne do zdiagnozowania, wielu lekarzy w Polsce nawet nie wie, co to jest i jak to leczyć, bagatelizują problem i polecają dietę lekkostrawną i przeżuwanie dłużej jedzenia, a społeczeństwo również „wyśmiewa” i prześmiewczo do tego podchodzi. Tych chorób nie widać na zewnątrz, a od środka Cię wyniszczają.

Wspólniczka Maffashion poinformowała, że wcześniej lekarze nie wykryli w jej organizmie niczego nadzwyczaj niebezpiecznego, w związku z czym choroba, której Lana nie nazywa, postępowała.

Gdyby coś było u mnie zdiagnozowane wcześniej, to ta operacja nie byłaby konieczna, nie doszłoby do takich niebezpiecznych stanów. Operacja jest wynikiem zmagania się z chorobą od wielu lat, a jej skutkiem jest odebranie mi pewnych marzeń na przyszłość. Najważniejsze jednak, że będę zdrowa i najgorsze za mną. Czasu nie cofnę, ale Wy uważajcie na siebie, szukajcie pomocy. Proszę, dbajcie o siebie! - apelowała.
 

Internauci wyrazili słowa wsparcia i życzyli Lanie szybkiego powrotu do zdrowia. My również trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!