Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku wystąpiło wiele gwiazd. "Śpiewamy dziś jednym głosem rozpaczy"

Anita Lipnicka jest przeciwniczką wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wokalistka nagrała protest song, a do projektu zaprosiła wiele znanych osobowości medialnych. W teledysku wystąpiły między innymi Kurdej-Szatan, Dereszowska i Domańska.

Gwiazdy nie są obojętne na los kobiet, które wychodzą na ulice, by walczyć o swoje prawa. Wręcz przeciwnie. W ostatnich tygodniach również uczestniczyły w ogólnopolskich protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu przerwania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Znane z pierwszych stron gazet celebrytki otwarcie sprzeciwiały się działaniom rządu i publikowały na ten temat obszerne wpisy w mediach społecznościowych. Część z nich wzięła udział w projekcie zainicjowanym przez Anitę Lipnicką. Wystąpiły w teledysku do skomponowanej przez wokalistkę piosenki, która jest swoistym protest songiem. 

Gwiazdy w teledysku Anity Lipnickiej

Kilka dni temu na platformie YouTube pojawił się utwór wykonany przez Anitę Lipnicką i mieszkającą od sześciu lat w Polsce Moriah Woods. Wokalistki stworzyły protest song "Nasz głos", w którym nawiązały do obecnej sytuacji politycznej w kraju. Artystki nie zgadzają się z ograniczeniem prawa wyboru kobiet, które zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego są zmuszone urodzić martwe lub nieodwracalnie chore i niezdolne do samodzielnej egzystencji dziecko

Krzyk nie leży w mojej naturze. Ale mogę zaśpiewać. I to czynię wraz z Moriah, bratnią duszą, siostrą w piosence. Śpiewamy dziś jednym głosem. Głosem rozpaczy, rozczarowania i głosem nadziei. Każdy z nas zwyczajnie chce mieć prawo, by decydować o tym, jak żyje, jakie wyznaje wartości. Każdy z nas zasługuje, by mieć WYBÓR - czytamy w opisie utworu.
 

Anita Lipnicka zaprosiła do współpracy gros gwiazd, które otwarcie wyznają sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. W teledysku piosenkarki wystąpiły: Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska, Sonia Bohosiewicz, Gabi Drzewiecka, Joanna Horodyńska, Klaudia Halejcio, Anna Dereszowska, Karolina Gilon, Aleksandra Domańska oraz wiele innych popularnych kobiet. Wszystkie po kolei pojawiają się przed kamerą, ruszając ustami w rytm słów śpiewanych przez Anitę i Moriah. 

W sieci można znaleźć większość pochlebnych opinii na temat projektu Anity Lipnickiej. Słowa piosenki i przekaz mocno trafiły do internautów. 

To chyba najbardziej subtelny, a zarazem tak bardzo stanowczy protest. Wow.
Nic mnie tak nie rozczula, jak siła i lojalność kobiet!
No i się popłakałam, piękny utwór Siostry.
Tak delikatne zaśpiewane, a tak mocny przekaz.

Wy również macie podobne odczucia po przesłuchaniu tego utworu?

Zobacz wideo Paula Tumala zajmuje stanowisko w sprawie wyroku TK!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.