Ada Fijał i Barbara Kurdej-Szatan wspierają Strajk Kobiet. Pozują w sukienkach w kształcie błyskawicy. Mocne przesłanie

Ada Fijał, Barbara Kurdej-Szatan i Katarzyna Dąbrowska wzięły udział w sesji, podczas której zaprezentowały fanom krwistoczerwone, symboliczne sukienki ze znanym nam dobrze motywem błyskawicy. Tym samym okazały swoje wsparcie kobietom.

Ada Fijał, Barbara Kurdej-Szatan i Katarzyna Dąbrowska wrzuciły do sieci zdjęcia, które są efektem współpracy z niszową firmą odzieżową. Sukienki-błyskawice bardzo przypadły do gustu fanom, tym bardziej, że cel jest bardzo szlachetny. 

Ada Fijał i Barbara Kurdej-Szatan w symbolicznych kreacjach

Ada Fijał, Barbara Kurdej-Szatan i Katarzyna Dąbrowska promują kreacje ze znanym motywem czerwonej błyskawicy, która w ostatnich tygodniach stała się symbolem walki o prawa kobiet. 22 października Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z Konstytucją. Od tego czasu trwają manifestacje w całej Polsce, a symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet stała się czerwona błyskawica, pojawiająca się na transparentach.

Gdybyśmy nie znali Agaty Dudy moglibyśmy twierdzić, że to ona jest prekursorką kreacji z motywem błyskawicy, gdy podczas jednego z wystąpień krój jej sukienki tworzył sugestywny wzór. Był to jednak zapewne jedynie zbieg okoliczności. Tym razem zupełnie serio - niszowa firma odzieżowa postanowiła stworzyć kolekcję, w której bez wątpienia symbol czerwonej strzały jest tym, co myślimy.

Ada Fijał z koleżankami wystąpiły w sesji i zaprezentowały efekty współpracy. Pretekstem była tutaj także 102. rocznica zyskania praw wyborczych przez Polki, jednak dla sporej części jest ona tylko tłem dla wydarzeń, mających obecnie miejsce w naszym kraju.

Dziś 102. rocznica przyznania przez Józefa Piłsudskiego praw wyborczych kobietom. Nadal jednak istnieją prawa, o które musimy walczyć. To prawo do wolności wyboru. Nawet w tych bardzo trudnych tematach. Dlatego chętnie zgodziłam się na propozycję projektanta, żeby wystąpić w jego symbolicznej kreacji z koleżankami aktorkami - pisze Fijał na swoim Instagramie.
 

Aktorka uważa, że stworzenie takich sukienek to "wypowiedź sztuki".

Sztuka zawsze wypowiada się na ważne tematy. A dla Was czym jest wolność? - pyta obserwatorów.

Słuszne działanie?

Zobacz też: Ada Fijał opublikowała zdjęcie z grzywką, a internauci nie kryją zachwytu. ''Szałowo''. Stylizacja też niczego sobie

Zobacz wideo Doda się przejęzyczyła
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.