Donald Tusk świętuje 42. rocznicę ślubu. Na Instagramie pojawiły się archiwalne zdjęcia i wzruszające słowa. "Mieliśmy po 21 lat"

Dla Donalda Tuska 24 listopada to wyjątkowa data. Tego dnia 42 lata temu ożenił się z Małgorzatą. Choć od tego ważnego wydarzenia minęło już sporo czasu, polski polityk pamięta każdy detal, jakby ślub odbył się wczoraj.

Donald i Małgorzata Tuskowie pobrali się w Gdańsku w 1978 roku. To był początek ich długiej wspólnej przygody, która trwa nadal. W ten wyjątkowy dzień, Donald Tusk postanowił wspomnieć te pamiętne wydarzenie, dzieląc się na Instagramie poruszającym wpisem oraz zdjęciami, które upamiętniły najważniejsze chwile małżeństwa.

Zobacz wideo Kasia Tusk spędza czas z córką na molo

Donald Tusk świętuje rocznicę ślubu. Minęły wspólne 42 lata

Ważne wydarzenia z życia pamiętamy w szczególny sposób. Nie inaczej jest z Donaldem Tuskiem, który mimo wielu lat, jest w stanie dokładnie przywołać dzień swojego ślubu.

To był deszczowy dzień 1978 roku. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy. Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach - wspomina z nostalgią Tusk na Instagramie.

Polityk często dzieli się z internautami życiem prywatnym, dlatego dzień rocznicy nie mógł się obejść bez porcji rodzinnych zdjęć. Oprócz pięknych ujęć z samego wesela, Donald postanowił pokazać fotografię ze chrztu jednego z dzieci oraz zdjęcie Kasi Tusk z wczesnych lat przedszkolnych. W ten sposób polityk wyraźnie podkreślił, które momenty w jego życiu zajmują szczególne miejsce i co jest najważniejsze.

 
Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły - mogłoby się zdawać - całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj - dodaje Tusk.

Czas szybko leci, jednak najważniejsze jest to, aby mieć bliskich ludzi wokół siebie. Rodzinie życzymy kolejnych pięknych długich lat razem.

Więcej o: