Big Cyc nagrał utwór o Jarosławie Kaczyńskim. "Zły, pełen nienawiści, pogardy i zawiści". Ostro!

Zespół Big Cyc nagrał piosenkę "Twierdza 2020" o protestach po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Skiba z ekipą słownie zaatakowali także Jarosława Kaczyńskiego i nazwali go "idolem ciemnych mas".

Big Cyc nagrał piosenkę o Jarosławie Kaczyńskim. Tekst utworu "Twierdza 2020" nawiązuje do trwających Strajków Kobiet, ale również uderza wprost w prezesa PiS. Wokalista nie przebiera w słowach. 

Big Cyc atakuje Jarosława Kaczyńskiego w piosence "Twierdza 2020"

"Twierdza 2020" autorstwa Big Cyca pojawiła się w sieci w poniedziałek. Od tego czasu odtworzono go już prawie 400 tysięcy razy. Autor tekstu kieruje mocne słowa w stronę Jarosława Kaczyńskiego i jasno daje do zrozumienia, że jego czas się już skończył i i wkrótce zakończy swoje "panowanie", mimo że tak naprawdę władcą nigdy nie był.

 

Piosenka Big Cyca nie jest zupełną nowością, bowiem utwór "Twierdza" ukazał się w maju 2016 roku, jednak najnowsza wersja zawiera zmienione zwrotki tak, aby cały tekst nawiązywał do Strajków Kobiet. Wokalista śpiewa o "samotnym władcy", który pluje jadem, jest zły i pełny nienawiści. W dalszej części pada także stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński zamknięty w swoim domu nie widzi, jak się zmienia świat i nie potrafi tego zrozumieć. Mimo to Big Cyc zapewnia, że uda się "obalić mur" i odsunąć prezesa PiS od władzy. W teledysku naprzemiennie pojawia się twarz Jarosława, zdjęcia i nagrania ze strajków w Polsce. 

Zobacz wideo Nosowska zwraca się do Kaczyńskiego piosenką. "Co zrobiła matka, że tak się boisz kobiet?"

 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiej wady genetycznej i śmiertelnej choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją. Od tego momentu w całej Polsce trwają protesty na ulicach miast. Ostatni utwór Cypisa "JBĆ PIS" również nawiązywał do obecnej sytuacji.

Zobacz też: Katarzyna Nosowska zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego za pomocą piosenki. "Co zrobiła matka, że tak się boisz kobiet?"

Big Cyc "Twierdza"

samotny opuszczony

bez berła i korony

plujący jadem

idol ciemnych mas

zły, pełen nienawiści

pogardy i zawiści

słabnący w oczach

obłąkany dziad

codziennie bliżej piekła

twarz rozdrażniona, wściekła

grymas szaleńca

w oczach blady strach

zamknięty w starym domu

wśród tępych oszołomów

nie chwytający jak się zmienia świat

twierdza, twierdza

oblężona twierdza

w twierdzy mieszka bardzo stary król

twierdza, twierdza

oblężona twierdza

wszyscy razem obalimy mur

kobiety na ulicach

z flagami i w przyłbicach

rozgniotą szlachtę

zniszczą jego drów

i trzeba się postarać

król musi wy***

i zniknąć w lochu niczym śliski szczur

Więcej o: