Big Cyc nagrał utwór o Jarosławie Kaczyńskim. "Zły, pełen nienawiści, pogardy i zawiści". Ostro!

Zespół Big Cyc nagrał piosenkę "Twierdza 2020" o protestach po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Skiba z ekipą słownie zaatakowali także Jarosława Kaczyńskiego i nazwali go "idolem ciemnych mas".

Big Cyc nagrał piosenkę o Jarosławie Kaczyńskim. Tekst utworu "Twierdza 2020" nawiązuje do trwających Strajków Kobiet, ale również uderza wprost w prezesa PiS. Wokalista nie przebiera w słowach. 

Big Cyc atakuje Jarosława Kaczyńskiego w piosence "Twierdza 2020"

"Twierdza 2020" autorstwa Big Cyca pojawiła się w sieci w poniedziałek. Od tego czasu odtworzono go już prawie 400 tysięcy razy. Autor tekstu kieruje mocne słowa w stronę Jarosława Kaczyńskiego i jasno daje do zrozumienia, że jego czas się już skończył i i wkrótce zakończy swoje "panowanie", mimo że tak naprawdę władcą nigdy nie był.

Robert Janowski, Michał WiśniewskiGwiazdy protestują na Starym Mieście w Warszawie. Jest Robert Janowski i Michał Wiśniewski

 

Piosenka Big Cyca nie jest zupełną nowością, bowiem utwór "Twierdza" ukazał się w maju 2016 roku, jednak najnowsza wersja zawiera zmienione zwrotki tak, aby cały tekst nawiązywał do Strajków Kobiet. Wokalista śpiewa o "samotnym władcy", który pluje jadem, jest zły i pełny nienawiści. W dalszej części pada także stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński zamknięty w swoim domu nie widzi, jak się zmienia świat i nie potrafi tego zrozumieć. Mimo to Big Cyc zapewnia, że uda się "obalić mur" i odsunąć prezesa PiS od władzy. W teledysku naprzemiennie pojawia się twarz Jarosława, zdjęcia i nagrania ze strajków w Polsce. 

Zobacz wideo Nosowska zwraca się do Kaczyńskiego piosenką. "Co zrobiła matka, że tak się boisz kobiet?"

Tadeusz CymańskiTadeusz Cymański ma powód do zmartwień. Jego córka wspiera Strajk Kobiet. "Nie popieram"

 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiej wady genetycznej i śmiertelnej choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją. Od tego momentu w całej Polsce trwają protesty na ulicach miast. Ostatni utwór Cypisa "JBĆ PIS" również nawiązywał do obecnej sytuacji.

Zobacz też: Katarzyna Nosowska zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego za pomocą piosenki. "Co zrobiła matka, że tak się boisz kobiet?"

Big Cyc "Twierdza"

samotny opuszczony

bez berła i korony

plujący jadem

idol ciemnych mas

zły, pełen nienawiści

pogardy i zawiści

słabnący w oczach

obłąkany dziad

codziennie bliżej piekła

twarz rozdrażniona, wściekła

grymas szaleńca

w oczach blady strach

zamknięty w starym domu

wśród tępych oszołomów

nie chwytający jak się zmienia świat

twierdza, twierdza

oblężona twierdza

w twierdzy mieszka bardzo stary król

twierdza, twierdza

oblężona twierdza

wszyscy razem obalimy mur

kobiety na ulicach

z flagami i w przyłbicach

rozgniotą szlachtę

zniszczą jego drów

i trzeba się postarać

król musi wy***

i zniknąć w lochu niczym śliski szczur

Więcej o: