Kim jest żona kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jill Biden? Była kelnerką oraz modelką

Kto wygra najbliższe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych? Niewielką przewagą w sondażach cieszy się Joe Biden. Poniżej przybliżymy sylwetkę jego żony, która ma szansę zostać nową pierwszą damą USA.

W Stanach Zjednoczonych trwają właśnie wybory prezydenckie. Jak wskazują sondaże, szanse obu kandydatów są dość wyrównane, jednak przewagę ma Joe Biden. O kandydacie mówi się wiele. My zebraliśmy najważniejsze informacje na temat jego żony.

Zobacz wideo

Joe i Jill Biden są małżeństwem od 1972 roku. Co ciekawe, kobieta kilkukrotnie odmówiła ówczesnemu senatorowi, obawiając się, że wychowywanie jego dwóch osieroconych przez matkę synów może być za dużym wyzwaniem. Ostatecznie jednak Jill zdecydowała się wyjść za senatora, a w 1981 roku na świat przyszła wspólna córka Bidenów.

Zobacz też: Donald Trump to mistrz wpadek, ale Melania mu nie ustępuje. Pamiętacie, co ubrała na spotkanie z imigrantami? A w czym sadziła drzewko?

Jill Biden. Kim jest żona kandydata na prezydenta USA?

Jill Biden urodziła się 5 czerwca 1951 roku w Hammonton. W wieku 15 lat rozpoczęła pracę jako kelnerka.  W 1969 roku ukończyła Upper Moreland High School. Na studiach poznała swojego pierwszego męża Billa Stevensona, z którym rozwiodła się po pięciu latach. W tym okresie próbowała swoich sił w modelingu. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka języka angielskiego.

Jill poznała Joe Bidena w 1975 roku podczas randki w ciemno. Po pierwszym spotkaniu uradowana kobieta wyznała swojej mamie, że wreszcie poznała dżentelmena. Ich ślub odbył się cztery i pół roku po śmierci pierwszej żony Bidena. Córka Bidenów urodziła się w 1981 roku. 

Żona kandydata na prezydenta jest prezeską Biden Breast Health Initiative, czyli organizacji non-profit, która zapewnia bezpłatne programy dotyczące zdrowia piersi. Jest współautorką programu Book Buddies, oferującego książki dla dzieci z biednych rodzin. O kobiecie zrobiło się głośno dzięki wystąpieniu w stroju kąpielowym z napisem "nie", gdy nie chciała, by jej mąż wystartował w wyborach prezydenckich w 2004 roku. 

Jako żona wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Jill również angażowała się w akcje charytatywne. Nie zrezygnowała też z pracy na uczelni. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.