Blogerka z niepełnosprawnością o wyroku TK. "Obrońców życia zachęcam, by wspierali tych, którzy już żyją"

Bogumiła Siedlecka znana jako "Anioł na resorach" skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji. Jej zdanie zaskoczy obrońców życia.

Od 22 października, czyli od dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie wady i nieuleczalne choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją, trwają protesty na ulicach polskich miast. Ci, którzy nie mogą z jakichś przyczyn wziąć udziału w ulicznych demonstracjach, swoje niezadowolenie z decyzji wyrażają w mediach społecznościowych. Teraz do protestów odniosła się blogerka, która sama mierzy się z niepełnosprawnością.

Martyna Wojciechowska strajkujeStrajk kobiet. Martyna Wojciechowska nie poszła do pracy

Niepełnosprawna blogerka komentuje wyrok TK

Bogumiła Siedlecka od lat prowadzi bloga "Anioł na resorach". Na swoim instagramowym profilu i kanale na YouTubie śledzą ją tysiące fanów. Bogumiła otwarcie mówi o niepełnosprawności i o codziennym życiu. Od dziecka zmaga się z poważną chorobą genetyczną, jaką jest wrodzona łamliwość kości. Z powodu schorzenia może poruszać się tylko na wózku, a w codziennych obowiązkach pomagają jej najbliżsi, w tym ukochany mąż.

Monika Jaruzelska, Jarosław KaczyńskiMonika Jaruzelska komentuje przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. "Ku przestrodze"

Bogumile podczas porodu lekarze nie dawali szans na przeżycie. Mimo to dziś jest szczęśliwą i jak sama mówi - spełnioną kobietą. Postanowiła także odnieść się do wyroku TK, który podzielił społeczeństwo. I choć jej udaje się żyć, jest zdania, że nie wolno zakazać kobiecie wyboru.

Wróciłam do domu i od razu pożałowałam... Zobaczyłam, jaka została podjęta decyzja przez Trybunał Konstytucyjny. Jest mi przykro. Nie rozumiem tego i mam wrażenie, że najważniejsze decyzje podejmują ludzie, którzy nic nie wiedzą o niepełnosprawności, o cierpieniu i jak to jest nieść krzyż cierpienia swojego dziecka - powiedziała.
Krótko i na temat. Nie jestem za aborcją, jestem za prawem wyboru w tych najcięższych sytuacjach. Osobiście nie dokonałabym aborcji, ale nie wyobrażam sobie, by decydować za kogokolwiek!
 

Następnie odniosła się do obrońców życia.

Obrońców życia "mimo wszystko" zachęcam, by wspierali tych, którzy już żyją i każdego dnia cierpią. Matki, ojcowie, rodziny, jak i same osoby z niepełnosprawnością są bardzo często zostawieni sami sobie.

Zdanie Bogumiły z pewnością zaskoczy osoby, które broniły wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Zobacz wideo
Więcej o: