Dziennikarz TVP skrytykował wyrok Trybunału. Kim jest Michał Cholewiński?

Prowadzący "Serwis Info" Michał Cholewiński wypowiedział się w kwestii decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Swoje zdanie wyraził na antenie.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wstrząsnęła dużą częścią społeczeństwa. Wielu nie zgadza się z wyrokiem, co skutkuje licznymi protestami w całej Polsce. Również w mediach społecznościowych pojawiają się słowa sprzeciwu, których nie szczędzą znane osoby.

Zobacz wideo

Niedawno swoje zdanie w sprawie wyroku wyraził dziennikarz znany z Telewizji Polskiej, Michał Cholewiński, który skomentował zaistniałą sytuację na antenie. Przypomnijmy, że prezenter od 2014 roku związany jest z TVP Info. W 2016 roku zastąpił Macieja Orłosia w "Teleexpressie". 

Karolina Micuła - instagramAktorka pokazała nagi biust podczas protestu. "No, nie znudzi mi się nigdy"

Dziennikarz TVP skomentował wyrok TK na antenie

Michał Cholewiński wyraził własną opinię na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego podczas poniedziałkowego wydania programu "Serwis Info". Gościem był wówczas dziennikarz i publicysta z "Gościa Niedzielnego", Jakub Jałowiczor. 

Jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy z gościem Cholewiński przyznał:

Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie.

Słowa prowadzącego szybko trafiły do sieci, a internauci nie mogli uwierzyć w to, co powiedział dziennikarz - do tej pory pracownicy TVP raczej unikali tak jednoznacznych deklaracji, jeśli chodzi o podejście do wyroku TK.

Kim jest Michał Cholewiński?

Michał Cholewiński to polski dziennikarz i prezenterem radiowy oraz telewizyjnym, z wykształcenia prawnik. Karierę rozpoczął w TVP3 Łódź, jednak niedługo później przeniósł się do łódzkiej siedziby TVN24.

Anita SokołowskaAnita Sokołowska udostępniła wiadomość od policjantki. "Jesteśmy także kobietami"

Od 2008 roku Cholewiński prowadził serwisy informacyjne w TVN24, a sześć lat później rozpoczął współpracę z TVP Info, gdzie jest prowadzącym wspomnianego wyżej "Serwis Info". Od jesieni 2016 dziennikarza można oglądać także w "Teleexpressie" oraz "Teleexpressie Extra".

Więcej o: