Anna Mucha na protestach. Poszła o kulach, a na Instagramie pokazała apel do Kingi Dudy. "Córeczko! Jestem tu dla Ciebie"

Anna Mucha także wyraziła swoją opinię na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Udostępniła napis, który jest skierowany do córki Andzeja Dudy.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że legalna aborcja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała falę protestów, a Polki i Polacy wyszli na ulice, by wyrazić swoje oburzenie. Wśród protestujących znajdują się także osoby związane z show-biznesem. Zofia Zborowska, Joanna Przetakiewicz, Jessica Mercedes i Maciej Musiał to tylko nieliczni, którzy walczą przeciwko wyrokowi. Do tej grupy dołączyła Anna Mucha.

Anna Mucha wspiera Strajk Kobiet

Aktorka, pomimo problemów z nogą i poruszania się za pomocą kuli, dotarła na protest. Na Instagramie relacjonowała to, co się dzieje. Dodała dwa zdjęcia i podała powody, dla których zdecydowała się wesprzeć kobiety.

Córeczko! Jestem tu dla Ciebie. I dla Ciebie, Siostro! I dla siebie też - napisała.
 

Jej słowa polubiła Kayah, a Mucha zacytowała słowa jej utworu "Ramię w ramię", który wykonuje z Viki Gabor:

Ramię w ramię popłyniemy razem. Zmieniamy ten świat, wspierając się tak. Bo żadna dama, nie może zostać sama - brzmi.

Internautki piszą, że wsparcie jest teraz bardzo ważne i wyrażają nadzieję na to, że działania Polaków przyniosą skutek.

Im nas więcej, tym lepiej! W kobietach siła!
Ania, dziękuję. Szacunek siostro.
Proste słowa, a jakie piękne, mądre, prawdziwe - piszą. 
Zobacz wideo TK ws. aborcji

Mucha na InstaStories udostępniła także ujęcia z protestu i pokazała tłum. Na jednym z nich widać napis skierowany do córki Andrzeja Dudy: "Kinga, doradź tacie". 24-latka od kilku miesięcy pełni funkcję doradcy prezydenta do spraw społecznych. Jednak odkąd objęła to stanowisko, milczy. A jak wiemy czasami potrafi się odezwać i zaapelować do narodu. Po wygranej taty w wyborach prezydenckich wypowiedziała się na temat podziałów. Tłumaczyła, że wszyscy są równi i każdego należy darzyć szacunkiem.

Anna Mucha na protestachAnna Mucha na protestach Instagram.com/ taannamucha

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.