Kamil Durczok na proteście. Zdjęcie, które wstawił wywołało konsternację. "Co to ma być?"

Kamil Durczok zaangażował się w protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jego performance podczas manifestacji wzbudził skrajne emocje.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę protestów w całym kraju. W wielu miastach organizowane są marsze, a uczestniczący w nich tłum sprzeciwia się orzeczeniu, według którego aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. W manifestacjach biorą udział także celebryci. Kasia Tusk na swoim instagramowym profilu udokumentowała protesty w Gdańsku, a także pokazała SMS-y od swojego taty, Donalda Tuska, który wspiera "kobiecą rewolucję".

Zobacz wideo Zara Larsson komentuje wyrok TK ws. aborcji

Zobacz też: Kasia Tusk była na proteście i napisała do taty. "Tatulku, w Gdyni tłum". Odpowiedź Donalda Tuska porusza

Gwiazdy wyrażają swój sprzeciw również za pomocą mediów społecznościowych. Joanna Koroniewska otworzyła się przed internautami na temat utraty sześciu ciąż. O poronieniu opowiedziała także Edyta Górniak. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego odbiła się szerokim echem także zagranicą. Na przykre informacje zareagowała Miley Cyrus i Zara Larsson.

Zobacz też: Miley Cyrus wsparła protestujące Polki na Instagramie! "Tysiące maszerują w Polsce w obronie obronie praw człowieka"

Kamil Durczok na Strajku Kobiet. Jego postawa została skrytykowana

Do grona osób publicznych, które zabrały głos w kontrowersyjnej sprawie, dołączył także Kamil Durczok. Dziennikarz był widziany wczoraj na jednej z demonstracji, a sposób, w jaki wyraził swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału, wywołał wśród internautów mieszane uczucia.

Zobacz też: Kamil Durczok kiedyś był ulubionym dziennikarzem Polaków. Dziś wzbudza skrajne emocje. Co poszło nie tak?

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym Durczok stoi tyłem do kordonu policjantów i trzyma ręce na głowie siedzącej przed nim dziewczyny. Wymowna poza nie spodobała się internautom, którzy otwarcie skrytykowali dziennikarza, a w jego manifestacji doszukali się podtekstów:

Jako kobieta byłabym obrażona takim wsparciem.
Co to ma być?
Jakże dwuznaczne zdjęcie, nawiązujące do tego, o co był oskarżany.

Zdaniem niektórych komentujących postawa miała nawiązywać do sceny z serialu "Opowieść Podręcznej". Akcja produkcji osadzona jest w świecie, w której władzę przejęła pseudochrześcijańska junta, a płodne kobiety uczyniono surogatkami.

Zobacz też: Była partnerka Kamila Durczoka wydała książkę. Do sieci trafiły fragmenty powieści Julii Oleś. Pisze o toksycznym związku

A wy uważacie, że sposób, w jaki Kamil Durczok wyraził swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa do aborcji, jest stosowny, czy jedynie pogłębia uprzedmiotowienie kobiet?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.