Policjantka: Nie godzę się na #wyroknakobiety i nie przyłożę ręki do tego, aby to blokować. Jej wiadomość pokazała Sokołowska

Anita Sokołowska opublikowała na Instagramie wiadomość, jaką przesłała do niej jedna z policjantek. Wyraziła w niej wsparcie dla kobiet, które protestują na ulicach.

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał falę protestów, które organizowane są w całej Polsce. Media społecznościowe zalewają historie kobiet i ich bliskich, intymne zdjęcia oraz grafiki wyrażające wsparcie. W trudnym momencie znalazły się zwłaszcza policjantki, które muszą wykonywać swoje obowiązki zawodowe, choć nierzadko całym sercem są z protestującymi. Anita Sokołowska udostępniła wiadomość, którą dostała od jednej z mundurowych.

Anita Sokołowska udostępniła wiadomość od policjantki

Kobieta, która chciała pozostać anonimowa (bo w jej firmie "za mówienie prawdy płaci się wysoką cenę"), zaczęła od tego, że cieszy się, że nie musi być na służbie w tym trudnym momencie. Przebywa na zwolnieniu macierzyńskim, ale bardzo współczuje koleżankom, które muszą pracować podczas protestów, choć mocno wspierają osoby z tłumu:

Jesteśmy także kobietami, chcemy decydować o naszych ciałach. Jesteśmy sercem z protestującymi - nasi koledzy także, ponieważ każdy z nas ma rodzinę, dzieci - także ciężko chore i doskonale rozumie tak ważny temat, jakim jest aborcja. Ja jestem za - napisała.

Jej przełożeni uważają, że pracownicy nie mają własnego zdania, a co więcej, muszą milczeć i nie mogą obnosić się z nim publicznie.

Ja działam 'pod osłoną', bo chociaż tak mogę być z osobami, które chcą coś zmieniać na lepsze także dla mnie i dla mojej córki - tłumaczy.
Zobacz wideo Protesty po decyzji TK

W dalszej części kobieta zapewniła, że lubi swoją pracę, ale wtedy, kiedy może pomóc innym. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy "musi stać po drugiej stronie, a serce rwie się", to jej nienawidzi. Po latach wie, że nie do końca ten zawód ją satysfakcjonuje.

Liczę na zmiany - żebyśmy my, jako policjanci, mogli mówić głośno o tym, co nas boli. Nie godzę się na #wyroknakobiety i nie przyłożę ręki do tego, aby to w jakiś sposób blokować. Dziewczyny do boju! - zakończyła wpis.
 

Anita Sokołowska dodała kilka słów od siebie:

Powtórzę apel: Policjantki/Policjanci chodźcie z Nami. Dostałam taką wiadomość. Bardzo za nią dziękuje. Dostałam pozwolenie na upublicznienie jej. To jest Nasza Rewolucja. Bądźmy po tej samej stronie #rewolucja #badzmyrazem #pieklokobiet #wolnosc #wybor #sumienie #strajkobiet - podkreśliła.

W komentarzach internauci podziękowali policjantce za postawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.