Nie tylko kobiety strajkują. Szyc, Szpak, Makłowicz ruszyli na protesty. "Pan Robert to jest gość"

Mężczyźni dołączyli do Strajku Kobiet. W mediach społecznościowych relację pokazał między innymi Robert Makłowicz.

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę protestów w całym kraju. Sądowniczy organ orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Ogólnopolskie strajki wsparli celebryci i gwiazdy, a swój sprzeciw dotyczący wyroku Trybunału wyraziły nawet zagraniczne sławy, między innymi Miley Cyrus i Zara Larsson. Do "Strajku kobiet" dołączyli także mężczyźni związani z polskim show-biznesem, a wydarzenia z ostatnich dni i swój przemarsz ulicami miast relacjonowali w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli udział w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Zobacz też: Anna Mucha na protestach. Poszła o kulach, a na Instagramie pokazała apel do Kingi Dudy. "Córeczko! Jestem tu dla Ciebie"

Mężczyźni angażują się w "Strajk kobiet": Robert Makłowicz, Maciej Stuhr, Borys Szyc

W strajk zaangażował się uwielbiany przez widzów Robert Makłowicz. Krytyk kulinarny udostępnił na swoim InstaStories zdjęcie z manifestacji, a na jego instagramowej tablicy pojawiła się grafika z charakterystyczną błyskawicą - symbolem "Strajku kobiet".

Robert Makłowicz na strajkuRobert Makłowicz na strajku Instagram: Robert Makłowicz

 

Maciej Dowbor wybrał się na protest razem ze swoją żoną, Joanną Koroniewską. Para miała ze sobą tabliczki z napisem "Strajk kobiet", a na instagramowym profilu aktor wstawił poruszający wpis:

Jesteśmy z Wami, chociaż my już kolejnych dzieci mieć nie będziemy. Ale jesteśmy tu dla młodszych pokoleń, również dla naszych córek. Dla ich godności, sprawiedliwości i prawa wyboru.
 

Wiele emocji wzbudził Kamil Durczok, który zdecydował się na oryginalną formę protestu. Zdjęcie, na którym Durczok stoi tyłem do kordonu policjantów i trzyma ręce na głowie siedzącej przed nim dziewczyny, wywołało wśród internautów konsternację.

Włodzimierz Matuszak jest zdeklarowanym przeciwnikiem obozu rządzącego i często wypowiada się na tematy społeczne. Nie mogło go zabraknąć podczas "Strajku kobiet". Na swoim instagramie pokazał zdjęcia na tle transparentu "wściekłych Polek", które okrasił wymownymi hasztagami "piekło kobiet", "autoblokady".

 

Hubert Urbański na proteście trzymał tablicę z wymownym pytaniem. Zdjęcia z demonstracji opublikował na swoim instagramowym profilu.

 

Borys Szyc warszawski strajk relacjonował na Instagramie. Pokazał na Instastory tłum ludzi, radiowozy policyjne oraz zapozował w maseczkach ze swoją ukochaną, Justyną Nagłowską.

Borys Szyc z partnerką na strajkuBorys Szyc z partnerką na strajku Instagram/borys.szyc

Maciej Stuhr dołączył do warszawskiego protestu, który napotkał podczas podróży do pracy:

Nie bardzo mogę się ruszyć, jak widać. Co chwila przemaszerowują koło mnie młodzi ludzie. Wyglądają na zdenerwowanych, mówiąc delikatnie. I nie są oni, przynajmniej już, zwolennikami partii rządzącej, co głośno krzyczą. Czy można milej i w milszym towarzystwie spędzić popołudnie? - powiedział na nagraniu, które udostępnił na Facebooku.

Zobacz też: Maciej Stuhr utknął w korku przez protesty. Komentuje to ironicznie. "Młodzi ludzie wyglądają na zdenerwowanych"

Taco Hemingway w związku z protestami wstawił na InStory komunikat:

Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co dzieje się w Polsce. Mowa nie o rządzących, rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia. Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak jakiś bardzo długi, bardzo zły sen. Patrząc na nastroje społeczne – koniec jest już bliżej, niż dalej. Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy. Krzyczcie, maszerujcie, skandujcie – przypominajcie rządzącym, że patrzymy im na ręce. Dziewczyny, społeczeństwo jest z wami" – tak chciałem napisać. Ale nawet, statystycznie rzecz biorąc, przecież to wy jesteście tym społeczeństwem. Kocham was wszystkich, Filip

Taco Hemingway na InstagramieTaco Hemingway na Instagramie Instagram/tacko.hemingway

Zdjęcie z symbolem błyskawicy wstawił wczoraj także Michał Szpak. Wokalista pokusił się także o pokazanie gestu środkowego palca:

Michał Szpak na InstagramieMichał Szpak na Instagramie Instagram/michal_szpakofficial

Maciej Zakościelny wsparł protestujących w nieco niekonwencjonalny sposób. Pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie w brokatowym makijażu, a do fotografii zapowiadającej jego nowy aktorski projekt dodał hasztag "strajk kobiet", "aborcja" i "piekło kobiet".

 

Wymowną grafikę pokazał także Paweł Małaszyński, a Kuba Wojewódzki udostępnił na Instastories zdjęcie z prześmiewczym hasłem napisanym na transparencie.

 

Kuba Wojewódzki wspiera strajkKuba Wojewódzki wspiera strajk Instagram/kuba_wojewodzki_official

Więcej o: