Kate i William rozstali się przed ślubem. Szczegóły wreszcie wyszły na jaw. Książę zerwał z ukochaną przez telefon

Uchodzą za jedną z najlepiej dobranych par w rodzinie królewskiej, jednak mają za sobą poważny kryzys i rozstanie. Szczegóły związkowych niesnasek Williama i Kate ujrzały światło dzienne.

Kate i książę William poznali się w 2001 roku podczas nauki na Uniwersytecie St. Andrews. Na ślubnym kobiercu stanęli dziesięć lat później. Rodzice księżniczki Charlotte, księcia Georga i księcia Louisa często przedstawiani są przez media jako małżeństwo niemal idealne, a ich miłosna relacja chętnie porównywana jest z burzliwym związkiem Meghan Markle i Harry'ego. Niewielu jednak pamięta, że w 2007 roku Kate i William się rozstali.

Zobacz też: Księżna Kate i książę William na nigdy niepublikowanych ujęciach z dziećmi. Całą uwagę kradnie słodki książę Louis

William i Kate zerwali ze sobą przed ślubem

Robert Lacey w swojej książce "Bitwa braci", która już w przyszłym tygodniu pojawi się w księgarniach, opisał czarne chmury, które zawisły nad związkiem pary trzy lata przed ich ślubem. Kate Middleton pracowała wtedy dla Jigsaw, luksusowej marki odzieżowej. 11 kwietnia 2007 roku odebrała telefon, który na pewien czas zmienił jej życie. Współpracownicy późniejszej księżnej wspominali, że ta opuściła biznesowe spotkanie i zamknęła się z telefonem w garderobie:

Zatrzasnęła się na ponad godzinę. Kiedy wyszła, była już singielką - czytamy na łamach "Daily Mail".

Zobacz też: Księżna Kate zaliczyła wpadkę w czasie wizyty w piekarni. "To obrzydliwe"

William miał oznajmić Kate, że nie widzi ich wspólnej przyszłości. W brytyjskich mediach niemal natychmiast pojawiły się nagłówki o rozstaniu księcia i jego dziewczyny. Wersje wydarzeń podawane przez prasę różniły się od tej, o której możemy przeczytać na kartach książki Laceya. Atmosfera skandalu wokół Williama i Kate opadała dopiero w momencie, gdy byli partnerzy wrócili do siebie. Para swoją kilkumiesięczną przerwę tłumaczyła potrzebą znalezienia własnej drogi i chęcią lepszego poznania swojej natury.

Starszy syn księżnej Diany poprosił swoją ukochaną o rękę w październiku 2010 roku, podczas dziesięciodniowej wycieczki do Kenii, a dzień ślubu pary był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy.

Myślicie, że półroczny urlop od miłości jedynie wzmocnił ich więź? Na to wygląda.

Zobacz wideo Księżna Kate w sukience za prawie 8 tysięcy złotych zaprezentowała nową fryzurę