Rafał Ziemkiewicz zaatakował Piotra Gąsowskiego po relacji z Białorusi. Odpowiedział: Coś ci tam w TVP płacą

Piotr Gąsowski od kilku dni przebywa na Białorusi, gdzie relacjonuje wydarzenia na ulicach Mińska. Publicysta TVP zarzucił mu "lansowanie się" na tragedii naszych wschodnich sąsiadów.

Piotr Gąsowski w przerwie między nagraniami programów zwiedza świat. Aktor i prezenter telewizyjny jest pasjonatem podróży, które chętnie relacjonuje za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niedawno prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" udał się na Białoruś, gdzie obecnie na ulicach miast protestują przeciwnicy wyników wyborów, według których prezydentem po raz kolejny został Alaksandr Łukaszenka. Gąsowski porównał zamieszki w Mińsku do sytuacji w Polsce w 1980 roku. To nie spodobało się dziennikarzom TVP.

Zobacz wideo Gąsowski pojechał do Mińska i relacjonuje, jak wyglądają teraz ulice miasta

Rafał Ziemkiewicz atakuje Piotra Gąsowskiego. Aktor celnie zripostował

Rafał Ziemkiewicz w programie "W tyle wizji" zdecydował się skomentować relacje z Białorusi Gąsowskiego, zarzucając mu lans na tragedii naszych wschodnich sąsiadów. Podczas trwania odcinka na pasku TVP Info pojawiały się wpisy internautów, które uderzały w Piotra Gąsowskiego. Aktor odniósł się do tego w obszernym wpisie na Facebooku oraz krótkim wideo:

Bardzo wam dziękuję, że wczoraj byliście widzami mojego live'a. Bardzo dziękuję też TVP Info za zrobienie wspaniałego materiału o moim przyjeździe tutaj. Szczególne podziękowania dla Rafała Ziemkiewicza. Rafale, powiem szczerze, martwi mnie, że kiedyś byłeś dobrym dziennikarzem (...) tkwisz "W tyle wizji", coś Ci tam płacą, boisz się zareagować, śmiejesz się sam ze swoich żartów. Nie ma nic gorszego niż świetnie bawiący się prowadzący od źle bawiącej się publiczności. Ty to uprawiasz od paru lat. Martwi mnie, że kiedyś byłeś porządnym dziennikarzem, a teraz stałeś się plotkarzem... I to na dodatek złym - mówi na nagraniu.

Gąsowski na tym jednak nie poprzestał. Nagranie zakończył drobną uszczypliwością w kierunku publicysty:

Przeszedłeś drogi Rafale na złą stronę mocy, ale jeszcze jakoś dociągniesz do emerytury. Życzę Ci, żebyś jak najdłużej był w tyle wizji, bo to jest przecież miejsce dla Ciebie - słyszymy.

Próbowaliśmy skontaktować się zarówno z Piotrem Gąsowskim jak i Rafałem Ziemkiewiczem. Póki co jednak bez skutku.  

Więcej o: