Żabson ma poważne kłopoty. Raper zagrał nielegalny koncert z tłumem fanów. Mamy komentarz prokuratora

Popularny raper Żabson zagrał dla swoich fanów koncert-niespodziankę. Na wydarzenie przybyły tłumy. I teraz są kłopoty, bo niewielu fanów dostosowało się do obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Żabson chciał zaskoczyć swoich fanów i specjalnie dla nich 6 sierpnia zagrał w Brzeźnie darmowy koncert-niespodziankę. Brzmi świetnie, niestety spontaniczne wydarzenie prawdopodobnie nie było zgodne z prawem. Sprawa już trafiła do prokuratury. 

Żabson i jego nielegalny koncert

Żabson 6 sierpnia zagrał spontaniczny koncert na parkingu przy plaży w Brzeźnie. Mimo że informacja o evencie pojawiła się w sieci na dwie godziny przed jego rozpoczęciem, zainteresowanie było ogromne. Na koncercie rapera, który wystąpił na dachu kampera, zjawiły się tłumy. Niestety niewielu uczestników dostosowało się do obowiązujących obecnie norm bezpieczeństwa. I tak fani Żabsona nie zważając na sytuację epidemiczną, nie mieli na sobie masek ochronnych, nie zwracali też uwagi na zachowanie dystansu społecznego. Teraz konsekwencje poniosą organizatorzy imprezy, którzy nie dopełnili formalności i nie zgłosili odpowiednim służbom, że koncert się odpędzie.

Sprawa trafiła już do prokuratury. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prokuratora Mariusza Duszyńskiego z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Postępowanie prowadzi prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa. Prokuratura ma 30 dni na podjęcie postępowania w tej sprawie. Chodzi o naruszenie artykułu 58. ustęp 1. ustawy  o bezpieczeństwie imprez masowych. Dodatkowo sanepid też złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Prokuratura podejmie decyzję o tym, czy znamiona czynu są wyczerpane, w tym kierunku idzie to postępowanie sprawdzające. Organizatorowi imprezy grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - powiedział w rozmowie z nami. 

Sprawę, w rozmowie z TVN24, skomentował także asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mieliśmy tutaj do czynienia z organizacją nielegalnej imprezy masowej. Organizator doskonale powinien wiedzieć o tym, że należy ją zgłosić. Dodatkowo popełniono wykroczenie polegające na zajęciu części ulicy i chodnika, za co również grozi kara grzywny - przyznał Chrzanowski. 

O komentarz w sprawie poprosiliśmy samego zainteresowanego, niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi. To jak wyglądał koncert możecie zobaczyć sami. Na YouTube pojawiło się wiele nagrań z sekretnego koncertu Żabsona. 

 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu zamieszanie wywołał koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. Tu ostatecznie prokuratura uznała, że nie było znamion przestępstwa

Zobacz wideo Gwiazdy koncertują w internecie. Wspierają fanów w czasie kwarantanny