Żabson gościem u Kuby Wojewódzkiego. Młody raper zadebiutował zaledwie trzy lata temu, a jego utwory już mają miliony wyświetleń

W nadchodzącym odcinku show Kuby Wojewódzkiego, jednym z gości będzie Żabson. Kim jest raper młodego pokolenia?

Zbliża się kolejny odcinek talk-show Kuby Wojewódzkiego. Gośćmi w tym tygodniu będą aktor i satyryk Jerzy Kryszak oraz młody muzyk Żabson. 

Żabson - kim jest?

Żabson, a właściwie Mateusz Zawistowski to 24-letni raper, piosenkarz i autor tekstów, który zadebiutował zaledwie 3 lata temu. Pierwsze kroki w branży stawiał jednak w 2012 roku opublikował swój pierwszy numer "Hejt mi more". Na jego minialbum "NieKumam" jego fani czekali do 2015 roku. Rok później pojawiła się jego kolejna EPka, "Passion Fruits". 

Jednak największym wyróżnieniem dla Żabsona było dotarcie do 3. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS, kiedy to wydał w 2018 roku swój debiutancki album studyjny - "To Ziomal". Ostatnią jego EP-ką jest "Trapollo" wypuszczone w sierpniu tego roku.

 

Choć raper zaistniał stosunkowo niedawno, to świetnie sobie radzi w branży. Na swoim koncie ma współpracę z innymi raperami, np. z Sitkiem, Borixonem, Quebonafide, Białasem, czy Solarem. 

Żabson w projekcie "TYMCZASEM"

Obecnie Żabson bierze udział w Projekcie TYMCZASEM, o którym twórcy na oficjalnej stronie projektu piszą:

Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – TYMCZASEM – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu.

Niewykluczone, że więcej o tym właśnie o projekcie raper powie u Kuby Wojewódzkiego. A może podzieli się jakąś bardziej prywatną informacją?

Kojarzycie Żabsona? Znacie jego twórczość? Poniżej możecie posłuchać jednego z jego utworów:

 

KJ, MT

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>