Królowa Elżbieta II chce abdykować? Na brytyjskim tronie może zasiąść wówczas aż trzech monarchów. "To jedyna droga"

Chyba nikt nie wyobraża sobie Zjednoczonego Królestwa bez Elżbiety II, jednak nie cichną pogłoski, że monarchini sama chce zrezygnować z pełnionej przez lata funkcji. Kto wówczas zasiądzie na tronie? Możemy spodziewać się współpracy aż... trzech władców!

Elżbieta II jest najdłużej panującą królową w historii Wielkiej Brytanii. Na łamach zagranicznej prasy co rusz pojawiają się doniesienia, jakoby monarchini miała zamiar abdykować i po ukończeniu 95. roku życia oddać władzę prawomocnemu następcy - najstarszemu synowi, księciu Karolowi. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta, na jaką wygląda, ponieważ światowe media sugerują, że na tronie zasiądzie jednocześnie aż... trzech monarchów. Czyżby książę Karol chciał podzielić się władzą?

Trzech monarchów po odejściu Elżbiety II?

Niewątpliwie to książę William i księżna Kate są ulubionymi członkami rodziny królewskiej i to właśnie tę parę książęcą Brytyjczycy najchętniej chcieliby ujrzeć na tronie Zjednoczonego Królestwa po odejściu Elżbiety II. Pełnoprawnym dziedzicem berła jest jednak mniej lubiany książę Karol. Czy dla zbudowania dobrego PR-u zgodzi się na podzielenie władzy z pierworodnym i synową? Taką opcję rozważają dziennikarze z amerykańskiego magazynu "Women's Day". Ich informator stwierdził, że Kate i William odegrają wówczas bardzo ważną rolę.

Karol zgodził się, że jeśli monarchia ma przetrwać, należy zyskać popularność Williama i Kate – nawet jeśli oznacza to w zasadzie podzielenie się z nimi tronem. Wszyscy, w tym książę i jego żona Camilla, wiedzą, że traktowanie Kate jako nieoficjalnej królowej jest obecnie jedyną drogą naprzód pod względem PR-u - mówi anonimowe źródło magazynu.

Przypomnijmy jednak, że ewentualne objęcie funkcji monarchini przez Kate nie sprawia, że żona Williama zostanie pełnoprawną Królową Regentką. Już zawsze będzie miała tytuł jedynie Królowej Małżonki. Ale czy nazewnictwo jest w tym wypadku aż tak ważne? 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II to fanka nowinek technologicznych?