Kolejny niespodziewany królewski ślub za nami. Arcyksiężna Austrii wyszła za byłego kierowcę Formuły 1

W poniedziałek 20 lipca Eleonore von Habsburg wyszła za mąż za byłego zawodnika Formuły 1 Jérome'a d'Ambrosio.

Niedawno pisaliśmy o tajemniczym ślubie na brytyjskim dworze. Dokładnie 17 lipca na ślubnym kobiercu stanęła księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi. Jak się okazuje, to nie jedyny królewski ślub, jaki odbył się w tym tygodniu. W poniedziałek sakramentalne "tak" powiedziała arcyksiężna Austrii, Eleonore von Habsburg.

ZOBACZ TEŻ: Księżniczka Beatrycze wzięła ślub, ale nie ma zdjęć z własnym ojcem. Książę Andrzej został ocenzurowany

Arcyksiężna Austrii wzięła ślub 

20 lipca arcyksiężna Austrii Eleonore von Habsburg poślubiła swojego wieloletniego partnera, 34-letniego Jérôme'a d'Ambrosiego. Mężczyzna był przez wiele lat kierowcą wyścigowym Formuły 1, jednak na początku 2015 roku zakończył karierę. Para początkowo planowała huczny kościelny ślub, ale ze względu na panujące na całym świecie ograniczenia zdecydowała się na skromną cywilną uroczystość w urzędzie stanu cywilnego w Monako. Arcyksiężna spotyka się z były kierowcą Formuły 1 od 2017 roku. Dwa lata później para ogłosiła zaręczyny. Panna młoda miała na sobie białą, marszczoną sukienkę, odsłaniająca ramiona projektu Caroliny Herrery. Na głowie nosiła fascynator z domu mody Stephana Jonesa. Na uroczystości pojawili się jedynie najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny.

 

Kim jest Eleonore von Habsburg?

Świeżo upieczona panna młoda jest córką arcyksięcia Austrii Karla von Hasburga - głowy rodu Habsburgów-Lotaryngii oraz jego żony, baronowej Franceski von Habsburg, z którą ten jest w separacji. Ma na swoim koncie również epizod z show-biznesem, bowiem była modelką w jednej z kampanii Dolce&Gabbana.

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski