Izabella Scorupco komentuje wyniki wyborów. "Wybór Andrzeja Dudy świadczy o zamachu na prawa człowieka"

Choć od wyborów minął prawie tydzień, emocje nadal nie opadły. Teraz do grona komentujących gwiazd dołączyła się Izabella Scorupco. Padły mocne słowa.

Tegoroczne wybory prezydenckie wzbudziły wiele emocji. O swoich odczuciach szczerze mówiło wiele gwiazd i znanych osób. Niektórym ciężko było ukryć łzy i rozczarowanie ostatecznym wynikiem. Minimalną przewagą nad Rafałem Trzaskowskim zwyciężył Andrzej Duda. Ponownie wybrany prezydent w czasie kampanii wyborczej wspólnie ze swoją partią i przy pomocy TVP atakował m.in. osoby LGBT, nazywając je "ideologią". Teraz wybór Polaków skomentowała aktorka Izabella Scorupco.

Zobacz wideo Kiedy wyniki z zagranicy? Czy wszyscy zdążyli zagłosować? PKW odpowiada

Izabella Scorupco komentuje wyniki wyborów

Aktorka zamieściła obszerny wpis na Instagramie, w którym wyraziła swoje niezadowolenie. Nie zabrakło mocnych słów, w których dało się wyczuć falę goryczy.

Zawsze byłam dumna ze swojego polskiego pochodzenia. Polacy są niesamowici, lojalni, hojni i akceptujący - zwłaszcza dlatego, że wiemy, co oznacza być uciskanym narodem. Jednak to, co się teraz dzieje w Polsce, nie jest tym krajem, który znam - zaczęła.

Izabella Scorupco uważa, że kolejna kadencja Andrzeja Dudy to zamach na prawa człowieka. Wspomniała przy okazji o poglądach prezydenta.

Niedawna reelekcja Andrzeja Dudy (wygrał niewielką większością) świadczy o zamachu na prawa człowieka. Duda jest znany ze swoich homofobicznych poglądów, twierdząc nawet, że LGBT to nie ludzie, a ideologia. Około jedna trzecia kraju jest za strefami wolnymi od LGBT. Serce mi pęka, że w moim rodzinnym Białymstoku osoby, które protestowały przeciwko LGBT, rzucały cegłami, fajerwerkami w niewinne osoby biorące udział w marszu równości. Nawet BBC News podało, że Polska jest najgorszym krajem w Unii Europejskiej dla osób ze społeczeństwa LGBT.
 

Dodatkowo w poście pojawił się link dla osób, które z powodu dyskryminacji potrzebują pomocy.

Post aktorki został licznie skomentowany. Pojawiły się wypowiedzi, które popierały jej zdanie, ale i takie, które się z nią nie zgadzały.

Niestety przykre jest to, jak kraj się przeistoczył w zacofane państwo...
Jak Pani może. Trzeba mieszkać w Polsce, żeby móc oceniać - czytamy w komentarzach.

Jedno trzeba przyznać - tegoroczne wybory znacznie podzieliły Polaków.

Więcej o: