Andrzej Strzelecki może być spokojniejszy. Ministerstwo Zdrowia zaoferowało mu pomoc w walce z nieoperacyjnym rakiem

Andrzej Strzelecki walczy z niezwykle trudnym przeciwnikiem, jakim jest rak. Trwa zbiórka funduszy na leczenie aktora znanego z "Klanu". Swoją pomoc zaoferowało także Ministerstwo Zdrowia.

Andrzej Strzelecki ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. W walce z chorobą może pomóc mu 10-miesięczna kuracja w Stanach Zjednoczonych. Leczenie jest bardzo drogie, bo kosztuje aż półtora miliona złotych. Żona i córka aktora "Klanu" zorganizowały zbiórkę pieniędzy na wyjazd do USA. Na szczęście profesor sztuk teatralnych nie musi spieszyć się z wyjazdem. Ministerstwo Zdrowia zaoferowało pomoc.

ZOBACZ: Andrzej Strzelecki choruje na raka. Żona i córka boją się o aktora. "Jest niesamodzielny i nie może się nigdzie sam ruszyć"

Ministerstwo Zdrowia chce pomóc Andrzejowi Strzeleckiemu

Andrzej Strzelecki był wykładowcą i rektorem w Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego byli studenci udostępnili zbiórkę na leczenie nauczyciela akademickiego. W mediach społecznościowych prosili o pomoc dla swojego mentora.

Córka Andrzeja Strzeleckiego, Joanna Strzelecka-Żylicz, poinformowała, że póki co mogą odetchnąć z ulgą. Swoją pomoc w walce z nieoperacyjnym rakiem zaoferowało Ministerstwo Zdrowia, które ufunduje lek z USA. 

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na sprowadzenie leku dla taty z USA na 3 miesiące, dzięki czemu nie musimy na razie myśleć o wyjeździe - jest to dużo bardziej bezpieczne w obliczu wyzwania związanego z transportem medycznym, jak również samej obecności i funkcjonowania w USA, a także rozprzestrzeniającym się COVID-19 - poinformowała córka aktora.

Gwiazdor "Klanu" udzielił ostatnio wywiadu, w którym opowiedział o leku ze Stanów Zjednoczonych. Można było zauważyć, że Andrzej Strzelecki ma już problemy z mówieniem. Aktor sam stwierdził, że jest w coraz gorszej formie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.