Znana influencerka oskarża przyjaciółkę Meghan Markle o nadużywanie "białych przywilejów". Mulroney straciła przez to pracę

Najlepsza przyjaciółka Meghan Markle, Jessica Mulroney, straciła pracę po tym, jak wdała się w ostrą wymianę zdań na temat rasizmu z czarnoskórą influencerką, Sashą Exeter. Teraz przeprasza za swoje zachowanie.

Meghan Markle, pomimo tego, że już od marca nie pełni funkcji księżnej Sussex, nadal jest bacznie obserwowana przez światowe media. Brytyjska prasa z chęcią rozpisuje się na temat rzekomego konfliktu aktorki z księżną Kate. Pod lupę wzięto również bliskich żony księcia Harry'ego, którym wytykany jest każdy najmniejszy błąd. Tym razem uwagę mediów zwróciła "rasistowska afera" z najlepszą przyjaciółką Meghan w roli głównej. Jessica Mulroney straciła pracę w telewizji po kłótni z broniącą praw czarnoskórych popularną influencerką, Sashą Exeter. 

Zobacz wideo Meghan Markle na zawsze porzuciła aktorstwo?

Przyjaciółka Meghan Markle oskarżana o rasizm

To dość niespotykana sytuacja, w której najlepsza przyjaciółka czarnoskórej byłej księżnej jest oskarżana o... rasizm. Dokładniej mowa o Jessice Mulroney, jednej z druhen na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego. Kobieta jest popularną prezenterką telewizyjną, jednak w ostatnim czasie straciła możliwość prowadzenia kilku programów, ponieważ wdała się w ostrą dyskusję ze znaną influencerką. Sasha Exeter uważa, że znajoma Markle nadużywa swoich "białych przywilejów", nie chcąc bez podania logicznych przyczyn angażować się w publiczną walkę z dyskryminacją rasową. Dodatkowo Mulroney miała grozić czarnoskórej aktywistce, że skontaktuje się z odpowiednimi markami, by zawiesiły z nią współpracę. Sprawa wydaje się naprawdę poważna!

Bardzo otwarcie mówiłam, że chcę, aby moi koledzy obecni w sieci przemówili, wstali i użyli swojego głosu, aby pomóc w walce w tej wojnie rasowej. W żadnym wypadku nie nazywam Jessiki rasistką, ale jest ona bardzo świadoma swojego bogactwa, swojej siły i "białych przywilejów", wynikających z jej koloru skóry (...) Z łatwością rozsiewa też groźby. Najgorsze jest jednak to, że stwierdziła, iż porozmawia z markami i firmami, z którymi nie pracowałam lub potencjalnie mogłam pracować. Grozić samotnej, czarnoskórej matce w czasie pandemii? To absolutnie nie do wiary - wyznała Exeter na emocjonalnym nagraniu, które opublikowała w mediach społecznościowych. 

Influencerka dodała, że upomniała przyjaciółkę Meghan, by wykorzystała swoją popularność do walki z rasizmem, jednak Mulroney odmówiła i ostro zareagowała, wysyłając Exeter obraźliwe wiadomości. Co na to wszystko znajoma księżnej? Oficjalnie zabrała głos w sprawie i przeprosiła za swoje zachowanie na Instagramie. 

 
Jak część z Was już wie, Sasha Exeter i ja pokłóciłyśmy się. Ona słusznie oskarżyła mnie o niewystarczające angażowanie się w trudną dyskusję na temat rasy i nierówności we współczesnym społeczeństwie. Wzięłam to do siebie osobiście i wiem, że to było złe. Przeżyłam bardzo publiczne i osobiste doświadczenia z moją najbliższą przyjaciółką, kiedy to kwestie rasowe były kluczowe. To było bardzo edukujące - czytamy na profilu znajomej Markle. 

Jessica Mulroney "oddała" swoje instagramowe konto czarnoskórym aktywistom w ramach rekompensaty za kłótnię z influencerką. Myślicie, że do przeprosin skłoniła ją utrata pracy w mediach?