Anna Kalczyńska krytykuje dziennikarzy TVP, którzy określili ją jako "twarz pseudoelity". "To jest bardzo słabe"

Anna Kalczyńska po raz pierwszy odniosła się do materiału "Wiadomości" na temat Kingi Rusin. Prezenterkę okre slono "twarzą pseudoelit". Dziennikarka skrytykowała TVP.

Kilka tygodni temu głośno było o materiale, jaki ukazał się w "Wiadomościach" na temat Kingi Rusin oraz innych pracowników TVN. Telewizja Publiczna poświęciła aż siedem minut na antenie, aby obśmiać zachowanie dziennikarki po słynnym afterparty u Beyonce i Jaya Z. Oberwało się również pozostałym prowadzącym "Dzień Dobry TVN", w tym m.in. Annie Kalczyńskiej i Filipowi Chajzerowi. Określono wszystkich jako "pseudoelity", które mówią Polakom, jak mają żyć, a sami nie reprezentują sobą zbyt wiele. Kinga Rusin zapowiedziała, że spotka się z TVP w sądzie, a teraz głos w sprawie zabrała Anna Kalczyńska. 

Anna Kalczyńska komentuje pracę dziennikarzy TVP

Anna Kalczyńska nie pozostawiła bez odpowiedzi kontrowersyjnego wydania "Wiadomości", których również była bohaterką. W rozmowie z portalem Plejada oceniła zachowanie dziennikarzy konkurencji. 

Mam wrażenie, że dotąd nie atakowaliśmy się wzajemnie. Zdarzały się różne sytuacje, wiadomo. Nam też zdarzały się wpadki i też przyjmujemy różne sytuacje na klatę, które później służą konkurencji do wykorzystywania. To jest normalne. Natomiast określanie nas, wrzucanie do jednego worka, kategoryzowanie nas jest słabe. To jest bardzo słabe - żaliła się Kalczyńska. 

Normalne jest, że stacje konkurują ze sobą, jednak według Kalczyńskiej postawa dziennikarzy i szefostwa Telewizji Publicznej nie zaprowadzi nas do niczego dobrego.

Nie wiem, do czego to prowadzi. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Nie należy nas antagonizować i szukać jakichś waśni między nami, bo to do niczego nie prowadzi - dodała prezenterka. 

Myślicie, że Anna Kalczyńska ma rację?

RG