Wicepremier Piotr Gliński żegna Pawła Królikowskiego we wzruszającym przemówieniu

Pogrzeb Pawła Królikowskiego rozpoczął się przemówieniem wicepremiera Piotra Glińskiego. Msza miała charakter państwowy.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego właśnie się odbywa. Ceremonia ma miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Po zakończeniu mszy ciało aktora zostanie złożone na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Msza rozpoczęła się przemówieniem wicepremiera Piotra Glińskiego. 

2 lata temu Paweł Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego wówczas stulecie istnienia. Na stanowisku tym wykazał się charakterystycznym dla Niego zaangażowaniem oraz troską o sprawy środowiska artystycznego - mówił wicepremier. 
Drogi Panie Pawle, będzie nam brakować Pana serdecznego uśmiechu i Pana wielkiego serca, otwartego dla wszystkich potrzebujących. Będzie nam brakować artysty hojnie dzielącego się swoim talentem i zaangażowaniem - dodaje Gliński.

W ceremonii oprócz rodziny wzięli udział przyjaciele, największe gwiazdy i sam prezydent Andrzej Duda. Aktora żegnały takie gwiazdy jak: Ilona Ostrowska, Artur Żmijewski, Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Ibisz i Nina Terentiew. 

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. O śmierci wybitnego aktora poinformowała rodzina. Paweł od kilku lat zmagał się z chorobą neurologiczną, a kilka ostatnich tygodni przed śmiercią spędził w szpitalu. Przed świętami Bożego Narodzenia przeszedł operację, jednak po zabiegu pojawiły się powikłania i wdała się infekcja. Do samego końca byli przy nim bliscy, w tym jego rodzice.

W rodzinnym mieście Pawła Królikowskiego, w Zduńskiej Woli, można było wpisać się do księgi kondolencyjnej, która została wyłożona w miejskim Ratuszu. W dniu pogrzebu została przekazana rodzinie.

BO