Kinga Rusin grzmi na Instagramie i pisze do Andrzeja Dudy! "Oczekuję publicznego potępienia przez Pana praktyk TVP"

Kinga Rusin opublikowała na Instagramie nowy post. Zaapelowała do samego prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi oczywiście o materiał o niej samej wyemitowany w "Wiadomościach".

Kinga Rusin została upokorzona przez redaktora "Wiadomości", który przygotował materiał o jej tegorocznych przygodach w Hollywood. Dziennikarka zapowiedziała pozew przeciwko Telewizji Polskiej, a dziś wystosowała apel do samego prezydenta Andrzeja Dudy. 

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin

Kinga Rusin wystosowała list do prezydenta Andrzeja Dudy

Dziennikarka obejrzała środowe wystąpienie prezydenta na konferencji prasowej, podczas której zaprezentował swój wyborczy sztab. Słysząc, jak Andrzej Duda staje się obrońcą osób dotkniętych hejtem, nawołując do wzajemnego szacunku, postanowiła zawalczyć o swoje dobre imię i poprosiła o potępienie przez niego praktyk Telewizji Publicznej. 

Szanowny Panie Prezydencie,
Niedawno składał Pan na Twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej.
W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w "Wiadomościach" TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana stanowisko na temat hejtu TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów?
W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP.
Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu.
Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto.
Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy.
 

Przypomnijmy, "Wiadomości" TVP wyemitowały materiał o Kindze Rusin w związku z jej opisem pooscarowej imprezy u Beyonce i Jaya Z. Dziennikarka poinformowała, że wszystko działo się bez obecności fotoreporterów, a goście nie mogli używać telefonów. Gwiazda TVN użyła go jednak, ale po zakończeniu przyjęcia. Zrobiła sobie zdjęcie z Adele, które obiegło cały świat. 

CW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.