Pilne spotkanie w rodzinie królewskiej. Królowa Elżbieta II po raz pierwszy spotka się z księciem Harrym od czasu ogłoszenia jego i Meghan decyzji. Omówi z nim plany

Królowa Elżbieta II zwołała rodzinne spotkanie w Sandringham, gdzie omówi przyszłość księcia Harry'ego i Meghan Markle. Na spotkaniu będzie obecny jej niepokorny wnuk, ale nie pojawi się jego żona.

Kilka dni temu świat obiegła zaskakująca informacja o wycofaniu się księcia Harry'ego i Meghan Markle z rodziny królewskiej. Para ogłosiła na Instagramie, że zamierza uzyskać niezależność finansową i chce dzielić swoje życie pomiędzy Wielką Brytanię a Amerykę Północną. Jednocześnie Meghan i Harry chcą zatrzymać swoje książęce tytuły, a także korzystać z ochrony rodziny królewskiej. Zapowiedzieli również, że będą wspierać królową Elżbietę II. 

Według medialnych doniesień królowa Elżibeta II nie miała pojęcia o planach swojego wnuka i była wściekła, gdy wyszły na jaw. Teraz zwołała rodzinne spotkanie w Sandringham, gdzie będzie omawiać przyszłość Meghan i Harry'ego. 

Królowa Elżbieta II zwołała rodzinne spotkanie

BBC donosi, że w poniedziałek w Sandringham odbędzie się narada rodziny królewskiej, w której - obok królowej Elżbiety - wezmą także udział książę Karol, książę William i oczywiście książę Harry. Na spotkaniu nie pojawi się Meghan, która przebywa w Kanadzie, ale podobno dołączy do dyskusji telefonicznie.

Królewski korespondent BBC, Jonny Dymond, zapowiada, że rozmowy "mogą zająć trochę czasu". Wiadomo, że w czasie spotkania zostaną poruszone takie tematy jak finanse książęcej pary czy jej obowiązki. Królowa chce znaleźć rozwiązanie w ciągu kilku dni.

Spotkanie, które już teraz określane jest jako "szczyt Sandringham", zostało zwołane pilnie i z tej okazji nawet książę Karol wrócił wcześniej z Omanu, gdzie brał udział w ceremonii kondolencyjnej po śmierci sułtana Qaboosa bin Saida Al Saida. Co ciekawe, będzie to pierwsze spotkanie księcia Harry'ego z królową po ogłoszeniu decyzji. 

ZOBACZ TAKŻE:

Książę Harry i Meghan Markle w ogniu krytyki po ogłoszeniu odejścia z dworu. "Zejdźcie na ziemię"

Meghan i Harry wycofują się z dworu. Pałac wydał krótkie, ale znaczące oświadczenie. "To skomplikowane problemy". Powiało chłodem

Królowa Elżbieta II wpadła w furię. O decyzji Meghan Markle i księcia Harry'ego dowiedziała się z mediów. "Nie zasłużyła na takie traktowanie"

Meghan Markle i książę Harry już wystartowali z nową stroną internetową! Od razu opublikowali komunikat i zdradzili, jak teraz będą zarabiać

KM

Ostatni dzień Harry'ego i Meghan w Afryce:

Zobacz wideo