Internauci śmieją się z plakatu filmu o Zenku Martyniuku. "Jaki kraj, taki Mercury"

W sieci ukazał się plakat do filmu "Zenek". Internauci wyśmiali grafikę i zauważają, że niebezpiecznie przypomina jeden z plakatów "Bohemian Rhapsody". Też widzicie to podobieństwo?

Zenon Martyniuk 26 grudnia obchodził swój benefis. Fani króla disco polo już niedługo będą mogli obejrzeć film o swoim idolu. Produkcja ma pojawić się w kinach 14 lutego. Już teraz do sieci trafił jednak oficjalny plakat zapowiadający film. Ten wywołał spore zamieszanie. 

Plakat filmu o Zenku Martyniuku plagiatem?

Po tym, jak ukazał się plakat filmu o Zenku Martyniuku - "Zenek" - w sieci zawrzało. Wszystko dlatego, że internauci dopatrzyli się podobieństwa między plakatem promującym film o królu disco polo a plakatem filmu "Bohemian Rhapsody".  Obie grafiki są w podobnych kolorach. Widać na nich również stojącego tyłem mężczyznę, który w charakterystycznym geście unosi rękę. Inny jest natomiast font i rozplanowanie napisów. Mimo to oba plakaty są do siebie łudząco podobne. Czyżby więc graficy projektujący plakat do filmu o Zenku Martyniuku inspirowali się plakatem amerykańskiej produkcji opowiadającej o życiu Freddiego Mercury'ego? Internauci nie pozostawili tej sytuacji bez komentarza. 

Jaki kraj, taki Mercury.
Przypadek...?
Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to Zenek Martyniuk robi własny film, porównując się do postaci Freddiego na plakacie "Bohemian Rhapsody". Dla takich ludzi jest specjalne miejsce w piekle.
Znajdź różnicę - pisali. 

Znaleźli się też tacy, którzy wyśmiali niefortunny układ napisów. Nad tytułem "Zenek" pojawiła się bowiem grafika przypominająca koronę. Przez to tytuł filmu można błędnie odczytać, jako "Żenek". 

Już sam plakat to żenek. A co dopiero film...
A może ten "Żenek" to od "Ożenku" jest? - zastanawiali się internauci. 

Ktoś chyba nie do końca pomyślał nad układem typograficznym plakatu. 

"Zenek". Co wiemy, o filmie na temat Zenka Martyniuka?

Produkcja długo utrzymywała w tajemnicy, kto wcieli się w rolę Zenka Martyniuka. Teraz już wiadomo, że rolę tę zagra dwóch aktorów. Jakub Zając wcieli się bowiem w muzyka w młodości. Krzysztof Czeczot pojawi się natomiast na ekranie jako dojrzały już Zenek Martyniuk. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Klarę Bielawkę, Karola Dziuba czy Jana Frycza. Reżyserii podjął się Jan Hryniak. Przy filmie współpracuje również Telewizja Polska.

AG 

Zenek o relacjach rodzinnych: "Wszystko się poukładało. Każda rodzina ma gorsze momenty"

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (153)
Plakat filmu o Zenku Martyniuku budzi kontrowersje. Jedno go wyśmiewają, inni zarzucają, że to... plagiat
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 75 razy 61

  Sandały na skarpety, koszulka z orłem na koniu, torba z Biedronki, zgrzewka Żubra, oddech odzierający korę z brzozy, a w tle zaplamiony głośniczek chrypiący "przebój" Zenka. Coś pominąłem w portrecie pisowskiego elektora ?

 • america_n_beauty

  Oceniono 66 razy 58

  Nie wiem jak u was, ale ja, gdy słyszę Zenka, mam wrażenie, że jest to osoba nie do końca rozwinięta intelektualnie, żeby powiedzieć to delikatnie...

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 43 razy 37

  rumunia, ukraina, albania, polandia - jeden ch...............

 • vinc00

  Oceniono 38 razy 34

  Prezes lubi rodeo i disco polo, sory taka jest linia partii.

 • Gość: hallo

  Oceniono 41 razy 33

  ALE OBCIACH

 • krzycho-60

  Oceniono 30 razy 28

  Glińskiemu ten wybitny film na pewno się spodoba.

 • marberlin

  Oceniono 33 razy 27

  Takie buractwo, 500+, krowa+, świnia +, gumofilec a z nich słoma wystająca porównuje się do Mercury'ego,czy ten kraj naprawdę nie ma więcej ambicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX