David Hasselhoff sprzedaje swoje gadające auto z serialu "Nieustraszony". Cena na aukcji WOŚP już robi wrażenie

David Hasselhoff przekazał WOŚP i Mastercard samochód KITT z serialu. Na jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można zakupić słynne auto.

David Hasselhoff w latach 90. grał w serialu „Nieustraszony”. Chyba wtedy każdy rodak oglądał z go wypiekami na twarzy. Aktor zdecydował się przekazać znane auto na licytację w szczytnym celu.

David Hasselhoff licytuje auto z serialu

W środę WOŚP i Mastercard ogłosiło, że samochód aktora zostanie zlicytowany podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie będzie miało miejsce 12 stycznia 2020 roku.

W ramach aukcji Allegro dla WOŚP można wylicytować przywrócony do stanu użytkowania samochód KITT z serialu „Knight Rider”. Bracia Collins zdecydowali się przywrócić świetność temu pojazdowi. Pontiac Trans Am z 1983 roku może pochwalić się może silnikiem V8 o pojemności 5 litrów, dzięki któremu do setki przyspiesza w 15,5 sekundy. Zaawansowana technologia jak na lata 80-te.

 

Aukcja ruszyła 5 listopada i do tej pory cena auta wynosi ponad 35 tysięcy. Planowane zakończenie licytacji to 31 stycznia 2020 roku. Cały dochód z przetargu zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prezentem dla nowego właściciela samochodu będzie podpis Davida Hasselhoffa, złożony na desce rozdzielczej auta.

Pojazd z serialu został odnaleziony, sprowadzony do kraju i aktualnie przechodzi proces częściowej renowacji, która ma na celu przywrócenie go do pełnej sprawności. Samochód zyska status zabytku przed przekazaniem go nowemu właścicielowi.

W czasie ostatniego Finału WOŚP został wylicytowany samochód marki Rolls-Royce, model Silver Shadow, który osiągnął cenę 211 211 zł. Była to najwyższa cena licytowanego przedmiotu w ramach Allegro WOŚP. 

Będziecie licytować przedmioty na WOŚP?

DK

ZOBACZ: Michał Wiśniewski kupił synowi samochód?!

Zobacz wideo