Mariusz Zielke oskarżył znanego muzyka o pedofilię. Sprawę bada prokuratura. "Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniami dwóch kobiet"

Dziennikarz Mariusz Zielke twierdzi, że znany polski muzyk miał molestować nieletnie dziewczynki. Sprawą zajęła się prokuratura.

Kilka dni temu dziennikarz śledczy Mariusz Zielke ogłosił na Facebooku, że znany polski muzyk miał wielokrotnie dopuszczać się przestępstw seksualnych na dzieciach. Jego ofiarami miały być nieletnie uczestniczki muzycznych programów telewizyjnych. 

Sprawę, oprócz dziennikarza, szeroko opisuje portal wp.pl. W jednym z artykułów podkreślono: "do redakcji zgłosiły się już osoby, które miały być krzywdzone przez muzyka". Opublikowano też relację jednej z rzekomych ofiar. 

Komentarza udzieliła była żona muzyka.

Nic nie wiem o tym. Uważam, że to są pomówienia. Oskarża dziewczynka sprzed 25, prawie 30 lat. Leczyła się psychiatrycznie i teraz jako osoba dorosła chce wyłudzić od nas pieniądze - powiedziała w rozmowie z "Wirtualną Polską".

On sam nie wypowiada się, jak relacjonował Zielke, z powodu złego stanu zdrowia. 

Prokuratura bada sprawę znanego muzyka

O oskarżenia wobec muzyka zapytaliśmy prokuraturę. W środę (7 sierpnia) Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała, że prowadzone jest śledztwo w sprawie zgwałcenia dwóch osób poniżej 15. roku życia.

Uprzejmie informuję, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów w Warszawie nadzoruje śledztwo w sprawie zgwałcenia w latach 1997-1999r. w Warszawie dwóch małoletnich pokrzywdzonych, które w momencie popełnienia czynów na ich szkodę, nie miały ukończonego 15 roku życia. Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniami dwóch kobiet. Postępowanie toczy się w sprawie - dowiedział się Plotek.

Mariusz Zielke w rozmowie z Plotkiem twierdzi, że jego oskarżenia wobec znanego muzyka nie są bezpodstawne.

Mam niezbite dowody w postaci wyznań ofiar. Gdyby to było jedno wyznanie, dwa, to mógłbym nie mieć pewności, czy są prawdziwe. Jednak w tym momencie jest kilkanaście sygnałów, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Natomiast takich niezbitych dowodów w postaci wyznań ofiar, że faktycznie doszło do przestępstwa, jest kilka – twierdzi Mariusz Zielke w rozmowie z Plotkiem.

O dalszych faktach będziemy informować na bieżąco.

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą?

Zobacz wideo

Justyna Piąsta, MŁ

Więcej o:
Komentarze (125)
Mariusz Zielke oskarżył znanego muzyka o pedofilię. Sprawę bada prokuratura. "Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniami dwóch kobiet"
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 102 razy 68

  Bracia Sekielscy pokazali pedofilię księży. Co na to prokuratura ? Nic.

 • ar.co

  Oceniono 96 razy 66

  Bardzo dobrze, że prokuratura tak błyskawicznie reaguje. Szkoda tylko, że nie reaguje równie błyskawicznie, kiedy oskarżenia dotyczą kogoś w sutannie.

 • Gość: Kalinowe

  Oceniono 39 razy 33

  „ Ta sprawa będzie bardzo bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię" - napisał Zielke.

  No to zobaczymy, kto krył pedofila

 • Gość: Ligia

  Oceniono 35 razy 27

  Ci niewyżyci seksualnie faceci, w sutannie, czy bez, dopadającyh ze swoimi huciami bezbronne dzieci powinni być wreszcie i u nas bezapelacyjnie karani. Ta gangrena ma napradę spore kręgi, ale jakoś ciągle nie słyszymy o tym by zapadały konkretne wyroki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy 17

  "Nowe''
  Nowe to niestety kochani nie jest.
  W "szybkich mediach" już funkcjonuje od pewnego czasu.
  Rozumiem, że w "wolnych" musi się dobrze wysmażyć.
  Ale bez przesady z tą wolnością?

 • alexmac

  Oceniono 14 razy 14

  Wpiszcie w googlu "musiq marysia sadowska płyty biografia". Na stronie Sadowskiej w serwisie musiq-pl (trzeba przewinąć niżej) są komentarze z lat 2005-12. Dwa z nich brzmią następująco:

  [2006-04-23] A jej ojciec lubi dzieci "stary pedofil" bylam w zespole "Tęcza"

  [2012-11-10] ja też byłam molestowana przez krzysztofa sadowskiego w zespole tęcza... to strasznie smutne, że nigdy nie został ujawniony i skazany. a teraz ma małą wnuczkę...

 • e-menda77

  Oceniono 17 razy 13

  Wiadomość godna plotka? To powinno być na głównej stronie zamiast gołego tyłka Rozenkowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX