Zwyciężczyni "MasterChefa Junior" wydała książkę. Internauci żartują z okładki. "Mocno ryzykowna". Chodzi o jeden szczegół

Pod koniec kwietnia głośno było o usunięciu z Muzeum Narodowego w Warszawie pracy m.in. Natalii LL. Jej "Sztuka konsumpcyjna", przedstawiająca kobietę jedzącą banana stała się symbolem protestu środowisk artystycznych, które zarzuciły placówce cenzurę. Do akcji nawiązała też okładka książki "MasterChef Junior".

Z Muzeum Narodowego w Warszawie pod koniec kwietnia zniknęły dwie instalacje - "Sztuka konsumpcyjna" Natalii LL oraz "Pojawienie się Lou Salome" Katarzyny Kozyry. Prace zostały zdjęte ze ścian Galerii Sztuki XX i XXI wieku ponieważ... miały rozpraszać młodzież. Decyzja dyrektora placówki błyskawicznie wywołała falę krytyki. W akcję włączyli się aktorzy, artyści, dziennikarze i zwykli ludzie.

Zobacz wideo

Na znak protestu opublikowali na swoich profilach instagramowych zdjęcia, na których pozują z bananami. Fotografie nawiązywały do pracy Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna", na których widać kobietę jedzącą ten owoc. Protest przyniósł zamierzony efekt i prace ponownie zostały wystawione.

"MasterChef Junior". Okładka Pauliny Foremny z banami

Mimo że emocje już opadły, w internecie wciąż można spotkać wiele memów oraz prześmiewczych komentarzy do całej sytuacji. O krok dalej posunęli się wydawcy książki "MasterChef Junior" z przepisami zwyciężczyni czwartej edycji kulinarnego show. Na jej okładce pojawiła się Paulina Foremny, która trzyma w rękach banany.

Internauci już podłapali temat.

Mocno ryzykowna okładka. W Muzeum Narodowym by nie zawisła - żartują na Facebooku.

Trzeba przyznać, że wydawca wykazał się niemałym poczuciem humoru i raczej nie sądzimy, żeby był to zbieg okoliczności. Jak myślicie?

embed

AD