Żona Ryszarda Kalisza z zarzutem prowadzenia auta po alkoholu. "Miała prawie 2,5 promila, w samochodzie był syn"

Jak poinformował Onet.pl, żona Ryszarda Kalisza prowadziła samochód, mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Sprawę potwierdziła prokuratura. W aucie znajdował się 3,5-letni syn pary.

Jak donosi Onet.pl, żonę Ryszarda Kalisza, Dominikę K., zatrzymano w drugiej połowie lutego w Warszawie. Kobieta prowadziła samochód, mając we krwi prawie 2,5 promila alkoholu. W aucie miał znajdować się 3,5-letni syn pary. Żona polityka straciła prawo jazdy oraz stanie przed sądem.

Żona Ryszarda Kalisza prowadziła auto pod wpływem alkoholu

Wstępne ustalenia Onetu potwierdził prokurator Łukasz Łapczyński. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał w rozmowie z portalem, że policyjna interwencja miała miejsce na ulicy Conrada. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o kobiecie mogącej prowadzić pojazd pod wpływem. Zatrzymanie Land Rovera Dominiki K. i kontrola potwierdziła obawy zgłaszającego.

Policjanci udali się na miejsce interwencji na ul. Conrada w Warszawie, w związku z uzyskaną informacją, iż kierująca pojazdem marki Land Rover może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Do wylegitymowania kierującej doszło około godz. 16. Miała prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedział w rozmowie z Onetem prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Natychmiast po otrzymaniu akt z policji, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu podejrzanej prawa jazdy. Tym samym, w związku z wykonywanym przez kobietę zawodem adwokata, o przedstawieniu zarzutów i prowadzonym postępowaniu karnym, zawiadomione zostały odpowiednie organy – poinformował prokurator w rozmowie z portalem Onet.pl.

Dominice K. grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata, a maksymalnie 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej pięć tys. złotych, a maksymalnie 60 tys. złotych.

Ryszard Kalisz poproszony przez Onet.pl o komentarz stwierdził krótko:

To bzdury.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o: