Dawid Podsiadło zaszyfrował wiadomość w piosence "Małomiasteczkowy". Żeby ją usłyszeć, wystarczy przesłuchać utwór od tyłu

Dawid Podsiadło zaśpiewał w piosence 'Małomiasteczkowy" frazę, której nie słychać podczas tradycyjnego odtwarzania utworu. By odkryć ukryty przekaz singla należy przesłuchać go od tyłu.

Dawid Podsiadło ze swoją płytą "Małomiasteczkowy" podbił polski rynek muzyczny. Choć od premiery płyty minęło już klika miesięcy, nadal jest o niej głośno. Wszystko za sprawą ukrytych wiadomości, które muzyk na niej zamieścił, a które dopiero teraz przestały być tajemnicą. 

Zobacz wideo

Dawid Podsiadło zrobił fanom niespodziankę

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Dawid Podsiadło w piosence "Nie ma fal" wykorzystał backmasking - słuchając jej od tyłu, można usłyszeć ukryty przekaz, nowe znaczenie. W tym wypadku były to słowa "fall in love" ("zakochaj się") albo "love I’m in love" (jestem zakochany). 

Teraz na jaw wyszło, że podobny zabieg Dawid Podsiadło zastosował w utworze "Małomiasteczkowy". I znów - by usłyszeć zaszyfrowaną wiadomość, trzeba przesłuchać piosenkę od tyłu. Tym razem usłyszymy "Hej, Bieszczady dają moc".

Dawid Podsiadło i nowe znaczenie "Małomiasteczkowego"

Teledysk do utworu "Małomiasteczkowy" Dawid Podsiadło nagrał razem z Tomaszem Bagińskim. Klip zaczyna się od słów:

Dwa średniej wielkości zdrowe drzewa zaspokajają roczne zapotrzebowanie na tlen jednej dorosłej osoby. Ścięte drzewa nie produkują tlenu. Szanuj zieleń.

Oprócz tego bohater klipu zajmuje się przesadzaniem drzew. Ukryte więc w piosence  słowa "Hej, Bieszczady dają moc" korespondują więc z teledyskiem i wpisują się w tematykę ekologiczną. 

Posłuchajcie sami:

 

AG