Jurek Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Komitet Norweski właśnie przyjął wniosek!

Jerzy Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Jest na to duża szansa, ponieważ Komitet Norweski zaakceptował jego kandydaturę.

Co za wiadomość! Komitet Norweski właśnie przyjął nominację Jerzego Owsiaka do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Wniosek o jej przyznanie złożył dziennikarz TVN Turbo Rafał Collins wraz z posłem Ruchu Kukiz'15 Andrzejem Kobylarzem. 

Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP. Dzisiaj, 15 stycznia 2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - pisał Collins.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak z szansą na Pokojową Nagrodę Nobla

Warto dodać, że to już trzeci rok z rzędu, kiedy założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaje zgłoszony jako kandydat do Pokojowego Nobla. Wcześniej wnioski te również były przez komitet zaakceptowane, jednak sam Owsiak nagrody nigdy nie otrzymał. 

Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak : "Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach" - czytamy.

Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski. Zgłoszenia kandydatów można wysyłać do 1 lutego, a następnie komitet tworzy listę, która jest oceniana. Laureat otrzymuje nagrodę w wysokości 8 mln koron szwedzkich, czyli ok 3,8 mln zł. 

WOŚP. Jerzy Owsiak rezygnuje 

Przypomnijmy, że tuż po niedzielnym 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z funkcji prezesa zarządu fundacji zrezygnował Jerzy Owsiak. Wpływ na tę decyzję miała wiadomość o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez nożownika w trakcie "Światełka do nieba". 

Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - mówi na konferencji prasowej Owsiak.

Po dość zaskakującej dla wielu decyzji Jurka w internecie powstała akcja #muremzaJurkiem, mająca na celu zachęcenie Owsiaka do powrotu na stanowisko dyrygenta Orkiestry. 

Jurek, my również jesteśmy z Tobą!

DH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.