Anja Rubik nagłośniła akcję #muremzajurkiem. Teraz tysiące Polaków proszą Owsiaka o powrót. "Dobro musi zwyciężyć!"

Anja Rubik zmobilizowała Polaków do udostępniania hasztagu #muremzajurkiem. Tysiące ludzi proszą Jurka Owsiaka o powrót do fundacji WOŚP.
Zobacz wideo

Miniony poniedziałek rozdarł serca milionów Polaków na strzępy. Dostarczono nam bowiem tragiczne wiadomości. Zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po tym, jak został zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Niestety, po tym zdarzeniu fala hejtu i nienawiści wylała się na człowieka o wielkim sercu - Jurka Owsiaka. Prezes zarządu fundacji WOŚP ogłosił podczas poniedziałkowej konferencji, że rezygnuje z funkcji prezesa "Orkiestry".

Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą - powiedział.

#muremzajurkiem

Ta sytuacja spowodowała, że w sieci od razu zaczęły pojawiać się nie tylko prośby, ale i błagania Polaków o to, aby Owsiak zmienił swoją decyzję i nie rezygnował z WOŚP. Sprawę postanowiła nagłośnić Anja Rubik. Modelka stworzyła grafikę i hasztag, który dzisiaj trudno przeoczyć w sieci. Akcję szybko poparła Karolina Korwin-Piotrowska:

Ten moment, kiedy pisze do Ciebie Anja Rubik i pisze, „Karolina, zróbmy coś dla Jurka!”. No to robimy - jest prośba o udostępnianie tego posta. Zło nie może wygrać. Jurek nie może odejść - czytamy na Instagramie Karoliny.

I tak też się stało. Tysiące Polaków udostępniają #muremzajurkiem i wspierają Jurka w trudnym dla niego okresie. Jednocześnie proszą, aby nie się nie poddawał, aby dalej działał na rzecz WOŚP.

Jurek, kto jeśli nie ty i kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać. Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia - czytamy na grafice.
 

Hasztag #muremzajurkiem pojawił się na profilach ponad sześciu tysięcy użytkowników Instagrama. Jurka Owsiaka wspierają także polskie gwiazdy, m.in Anita Sokołowska, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Małgorzata Rozenek, Kinga Rusin, Natalia Kukulska i wiele, wiele innych.

Jurek, my także jesteśmy z Tobą! #muremzajurkiem


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS