Anja Rubik nagłośniła akcję #muremzajurkiem. Teraz tysiące Polaków proszą Owsiaka o powrót. "Dobro musi zwyciężyć!"

Anja Rubik zmobilizowała Polaków do udostępniania hasztagu #muremzajurkiem. Tysiące ludzi proszą Jurka Owsiaka o powrót do fundacji WOŚP.
Zobacz wideo

Miniony poniedziałek rozdarł serca milionów Polaków na strzępy. Dostarczono nam bowiem tragiczne wiadomości. Zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po tym, jak został zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Niestety, po tym zdarzeniu fala hejtu i nienawiści wylała się na człowieka o wielkim sercu - Jurka Owsiaka. Prezes zarządu fundacji WOŚP ogłosił podczas poniedziałkowej konferencji, że rezygnuje z funkcji prezesa "Orkiestry".

Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą - powiedział.

#muremzajurkiem

Ta sytuacja spowodowała, że w sieci od razu zaczęły pojawiać się nie tylko prośby, ale i błagania Polaków o to, aby Owsiak zmienił swoją decyzję i nie rezygnował z WOŚP. Sprawę postanowiła nagłośnić Anja Rubik. Modelka stworzyła grafikę i hasztag, który dzisiaj trudno przeoczyć w sieci. Akcję szybko poparła Karolina Korwin-Piotrowska:

Ten moment, kiedy pisze do Ciebie Anja Rubik i pisze, „Karolina, zróbmy coś dla Jurka!”. No to robimy - jest prośba o udostępnianie tego posta. Zło nie może wygrać. Jurek nie może odejść - czytamy na Instagramie Karoliny.

I tak też się stało. Tysiące Polaków udostępniają #muremzajurkiem i wspierają Jurka w trudnym dla niego okresie. Jednocześnie proszą, aby nie się nie poddawał, aby dalej działał na rzecz WOŚP.

Jurek, kto jeśli nie ty i kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać. Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia - czytamy na grafice.

Hasztag #muremzajurkiem pojawił się na profilach ponad sześciu tysięcy użytkowników Instagrama. Jurka Owsiaka wspierają także polskie gwiazdy, m.in Anita Sokołowska, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Małgorzata Rozenek, Kinga Rusin, Natalia Kukulska i wiele, wiele innych.

Jurek, my także jesteśmy z Tobą! #muremzajurkiem


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS

Więcej o:
Komentarze (69)
Anja Rubik nagłośniła akcję #muremzajurkiem. Teraz tysiące Polaków proszą Owsiaka o powrót
Zaloguj się
 • Gość: Darek

  Oceniono 54 razy 42

  Jurek Jak nie Ty, to kto?

 • Gość: Krzysztof

  Oceniono 48 razy 38

  Szanowny Panie Jurku. Nie wyobrażam sobie WOŚP bez Pana. Przez te kupe lat doposażyliście wiele oddziałów w nowy sprzet ratujący życie tym najmłodszym. Tym dzieciom, ktore bez niego nie dałyby rady przeżyć. Jestem ciekawy czy któryś Pan z polityki zrobił przynajmniej połowe tego co Wy żeście osiągnęli. Nie pisze jako Państwa fan lecz ojciec jednego z tych dzieci, które przeżyły dzięki Twoim inicjatywom. Dodam tylko krótko iż córka urodziła sie jako wcześniak w 26tygodniu ciąży. I żyje i mozna powiedzieć ze w miare dobrze funkcjonuje dzieki sprzetowi. WOŚP bez Ciebie to nie Wośp. Jestes jego twarza. Jurek jesteśmy z Tobą

 • Gość: POLAK ,,,

  Oceniono 43 razy 29

  Panie Jurku jest Pan naszym dobrem narodowym . Symbolem walki dobra ze złem. Ludzie którzy atakują Pana są skażeni złem i nienawiścią do ludzi dobrych.
  Proszę dawaj na przykład nadal jak być dobrym i się dzielić z innymi.

 • Gość: Iv

  Oceniono 29 razy 21

  Nie potrafię pojąć zkad w ludziach dobrej zmiany tyle nienawiści do innych. Te kubly pomyj na głowy innych. To jest takie smutne.

 • Gość: Ada

  Oceniono 23 razy 15

  Nie rezygnuj, to twoje dzieło i musi trwać, jesteś wspaniałym człowiekiem.

 • starsza10

  Oceniono 17 razy 9

  Szanowna Pani Anno, dziękuję za zorganizowanie kolejnej potrzebnej akcji. Pokazuje Pani dobitnie, jak wiele można zrobić będąc osobą rozpoznawaną publicznie.
  Współczując serdecznie Rodzinie Pana Prezydenta Adamowicza, bardzo proszę, żeby Pan Owsiak przemyślał swoją decyzję. Szczucie na Owsiaka było faktem, a dawanie pieniędzy Orkiestrze stało się w tym roku - jak może nigdy wcześniej - deklaracją wierności idei bezinteresownego dobra. Okazało się jednak, że nie ma miejsc świętych i wydarzeń, których nie trzeba chronić kordonem policji. Jednak pomimo tego, co się stało, a także wskutek tego, bardzo proszę Pana Owsiaka, żeby został. Nie dlatego, że "Orkiestra to On", ale dlatego, że On to On i drugiego takiego nie ma. Wierzę, bardzo wierzę, że Panu Owsiakowi jest skrajnie trudno zostać. Także mnie, maluczkiej darczyńczyni i wielbicielce Orkiestry świat się zawalił, a cóż mówić o Panu Owsiaku! Ale może spróbuje zostać z nami?

 • Gość: Gość

  Oceniono 17 razy 9

  Dajcie temu człowiekowi spokój, przeżywa to co się stało zapewne mocniej niż my,bo to co się wydarzyło, stało się na imprezie przez niego firmowanej, a wy tu nie poddawaj się - skacz dalej, czy też tak mówilibyście komuś komu właśnie nagle zmarła matka i jest w szoku i co za rok ma ku uciesze gawiedzi znowu z humorem skakać, przecież każda następna "orkiestra" będzie dla niego rocznicą traumy, może pomyślcie trochę jak on się teraz czuje? dajcie mu chociaż teraz "odetchnąć".

 • pamparampa

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Jurku, niech się Pan zastanowi, czy warto rezygnować na rzecz tych, którzy sobie obrali Pana działalność za cel swojej nagonki. To będzie dla nich zbyt łatwe zwycięstwo. Nie mogą wygrać z nami tylko wtedy, jeśli się nie poddamy i będziemy trwać na naszych pozycjach.

 • Gość: MarioUK

  Oceniono 10 razy 8

  Wierze, ze nawet na prawicy sa ludzie przyzwoici i honorowi. Jednak trudno jest ich wypatrzec miedzy Rydzykiem, Kaczynskim i spolka, ksiezami pedofilami i wrogami Owsiaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX