Konrad Gaca osierocił 7-letnią córeczkę. Emilka jest ciężko chora

Konrad Gaca osierocił 7-letnią córeczkę, która urodziła się z poważną wadą genetyczną.

Konrad Gaca zmarł zmarł w nocy z 15 na 16 sierpnia. Dietetyk miał zaledwie 42 lata. Jego odejście było wielkim zaskoczeniem. 

Rodzina trenera jest pogrążona w żałobie. Gaca pozostawił 13-lat młodszą żonę Patrycję. To ona znalazła jego ciało na kanapie. Gaca osierocił również 7-letnią córeczkę Emilkę. 

Konrad Gaca i jego żona walczyli o życie córki

Konrad Gaca odnosił wiele sukcesów zawodowych miał też kochającą rodzinę. Niestety jego życie nie należało do najłatwiejszych. Jego córka Emilka urodziła się z bardzo poważną wadą genetyczną - od urodzenia dziewczynka nie widziała i nie słyszała. 

Emilka była najbardziej wyczekiwanym dzieckiem na świecie. Na początku szaleliśmy z żoną ze szczęścia, zwariowałem na punkcie tego maleństwa. Chciałem chronić córkę, uczyć ją, pokazać jej świat. Niestety ze zdrowiem naszego maleństwa nie było najlepiej, lekarze podejrzewali wadę genetyczną – miała nie widzieć i nie słyszeć. I to było tak naprawdę wszystko, co wiedzieliśmy, nikt nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy. Specjaliści rozkładali ręce, a my – ja i żona – byliśmy zdruzgotani i przerażeni. Żaden rodzic nie jest przygotowany na wiadomość o chorobie swojego dziecka - wyznał Gaca w rozmowie z magazynem "Słyszę".

Mimo wielu miesięcy walki o zdrowie córki i wizytach w gabinetach specjalistów, Gaca i jego żona nie poddawali się.W końcu trafili z córką do prof. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Dzięki skomplikowanej operacji, jakiej podjął się prof. Skarżyński, mała Emilka odzyskała wzrok i słuch. Walka o jej zdrowie jednak jeszcze się nie skończyła. 

Konrad Gaca o zdrowiu córki

Konrad Gaca wielokrotnie w mediach społecznościowych odnosił się do stanu zdrowia swojego dziecka. Pisał o turnusach rehabilitacyjnych, na jakie zabierał Emilkę po operacji i pokazywał, jak dziewczynka dzielnie zmaga się ze swoją chorobą.

Choroba, jaka dotknęła Emilkę, spowodowała, że Gaca zdecydował się otworzyć fundację "dlaczego?", której celem jest pomoc dzieciom z rzadkimi wadami genetycznymi oraz ich rodzicom w walce o zdrowie pociech.

Walka o zdrowie córki spowodowała, że Gaca zaczął angażować się w wiele akcji charytatywnej. Założył również Stowarzyszenia Walki z Otyłością „Fatkillers”, by pomóc osobom z nadwagą powrócić do zdrowia i formy. Budując je, Gaca inspirował się tym, w jaki sposób prowadzone jest Światowe Centrum Słuchu w Kajtenach, w którym leczyła się jego córka. 

Moją misją jest pomaganie ludziom w leczeniu otyłości. Od zawsze powtarzam, że otyłość to trudny przeciwnik, ponieważ nigdy nie da się go tak naprawdę do końca pokonać. Można nad nim jednak skutecznie zapanować i odzyskać szczęśliwe, zdrowe i pełne witalności życie- pisał na stronie swojego Stowarzyszenia Gaca. 

Stowarzyszenie prowadzi wiele akcji prozdrowotnych, jak choćby "Stop Otyłości!” czy "Chudniesz - wygrywasz zdrowie". Wiele eventów tworzonych jest ze wsparciem władz sportowych państwowych i samorządowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.