Książę Harry i książę William o ostatniej rozmowie z księżną Dianą. "To wciąż siedzi mi w głowie"

O czym książę Harry i książę William po raz ostatni rozmawiali z księżną Dianą?

W dokumencie "Diana: Our Mother, Her Life and Legacy" możemy zobaczyć niepublikowane wcześniej zdjęcia księżnej Diany i dowiedzieć się o wielu prywatnych szczegółach z jej życia. W filmie występują książę Harry i książę William, którzy pamiętają, że księżna Diana dawała im ogromne poczucie bezpieczeństwa i pragnęła, by ich dzieciństwo było normalne, mimo wielu zakazów dworu. 

Ostatnia rozmowa księcia Williama i księcia Harry'ego z księżną Dianą 

Kiedy księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku, książę William miał 15 lat, a Harry - 12. We wspomnianym dokumencie bracia przyznali po raz pierwszy, że rozmawiali z nią telefonicznie chwilę przed śmiercią. Chłopcy grali wtedy w piłkę z kuzynami i do tej pory nie mogą pogodzić się z tym, że rozmowa trwała tak krótko. 

Harry i ja chcieliśmy pożegnać się z nią wyjątkowo szybko, coś w rodzaju: "do zobaczenia później". Oczywiście gdybym wtedy wiedział, co się wydarzy, nie byłbym tak zblazowany i zachowałbym się inaczej. Ta rozmowa telefoniczna wciąż siedzi mi w głowie, jest ciężarem - powiedział książę William.

O czym dokładnie rozmawiali? Książę William powiedział, że pamięta to dokładnie, ale nie chce o tym mówić publicznie. A Harry? 

Dzwoniła do nas z Paryża, nie pamiętam dokładnie, co mówiłem, ale tym, co zapamiętam do końca życia, jest żal, jak krótka była ta rozmowa przez telefon. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy - wyznał.

Mówi się, że dopiero niedawno Harry zaczął żyć na nowo. Młodszy syn księżnej Diany po jej śmierci zaczął sobie wmawiać, że tej tragedii nie było. Chciał jak najwięcej korzystać z życia. Kilka lat temu zdecydował się jednak skorzystać z pomocy psychologa i wtedy na nowo przeżył żałobę. Ponoć właśnie to pomogło mu otworzyć się na świat i na nowe, poważne związki. Wówczas w jego życiu pojawiła się Meghan Markle, która obecnie jest jego żoną.

JT 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.