Książę Harry i książę William o ostatniej rozmowie z księżną Dianą. "To wciąż siedzi mi w głowie"

O czym książę Harry i książę William po raz ostatni rozmawiali z księżną Dianą?

W dokumencie "Diana: Our Mother, Her Life and Legacy" możemy zobaczyć niepublikowane wcześniej zdjęcia księżnej Diany i dowiedzieć się o wielu prywatnych szczegółach z jej życia. W filmie występują książę Harry i książę William, którzy pamiętają, że księżna Diana dawała im ogromne poczucie bezpieczeństwa i pragnęła, by ich dzieciństwo było normalne, mimo wielu zakazów dworu. 

Ostatnia rozmowa księcia Williama i księcia Harry'ego z księżną Dianą 

Kiedy księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku, książę William miał 15 lat, a Harry - 12. We wspomnianym dokumencie bracia przyznali po raz pierwszy, że rozmawiali z nią telefonicznie chwilę przed śmiercią. Chłopcy grali wtedy w piłkę z kuzynami i do tej pory nie mogą pogodzić się z tym, że rozmowa trwała tak krótko. 

Harry i ja chcieliśmy pożegnać się z nią wyjątkowo szybko, coś w rodzaju: "do zobaczenia później". Oczywiście gdybym wtedy wiedział, co się wydarzy, nie byłbym tak zblazowany i zachowałbym się inaczej. Ta rozmowa telefoniczna wciąż siedzi mi w głowie, jest ciężarem - powiedział książę William.

O czym dokładnie rozmawiali? Książę William powiedział, że pamięta to dokładnie, ale nie chce o tym mówić publicznie. A Harry? 

Dzwoniła do nas z Paryża, nie pamiętam dokładnie, co mówiłem, ale tym, co zapamiętam do końca życia, jest żal, jak krótka była ta rozmowa przez telefon. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy - wyznał.

Mówi się, że dopiero niedawno Harry zaczął żyć na nowo. Młodszy syn księżnej Diany po jej śmierci zaczął sobie wmawiać, że tej tragedii nie było. Chciał jak najwięcej korzystać z życia. Kilka lat temu zdecydował się jednak skorzystać z pomocy psychologa i wtedy na nowo przeżył żałobę. Ponoć właśnie to pomogło mu otworzyć się na świat i na nowe, poważne związki. Wówczas w jego życiu pojawiła się Meghan Markle, która obecnie jest jego żoną.

JT 

Więcej o:
Komentarze (9)
Książę Harry i książę William o ostatniej rozmowie z księżną Dianą
Zaloguj się
 • Gość: yogi_boo_boo

  Oceniono 21 razy 9

  A moze pare slow o ostatniej rozmowie dwoch takich, co ukradli ksiezyc...? Byloby jeszcze ciekawiej.

 • Fortunat Zwolinski

  Oceniono 6 razy 4

  Harry : Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy - wyznał.
  A wiec JEDNAK TO PRAWDA !

 • byann

  Oceniono 13 razy 1

  Prosiła, by powiedzieli ojcu żeby odwołał zabójstwo, a ona nie wyjdzie za Dodi'ego. Niestety Karol się spóźnił z telefonem do siepaczy MI6 w Paryżu. Pewnie celowo.
  „Ten okres w moim życiu jest szczególnie niebezpieczny. Mój mąż planuje 'wypadek' w moim samochodzie, awarię hamulców i poważny uraz głowy”, żeby przetrzeć sobie drogę do ślubu z Tiggy” - napisała księżna w liście do Burrella zaledwie 2 miesiące po rozwodzie z Karolem, który został sfinalizowany w 1996 roku i 10 miesięcy przed śmiercią.

 • wiktor.janowycz

  0

  "I wasn't there that morning
  When my Father passed away
  I didn't get to tell him
  All the things I had to say
  I think I caught his spirit
  Later that same year
  I'm sure I heard his echo
  In my baby's new born tears
  I just wish I could have told him in the living years"

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 7 razy -1

  O, a o czym rozmawiali bliźniacy w swojej ostatniej rozmowie? Ciekawe......ogłosić, ogłosić, ogłosić!

 • Gość: jaa

  Oceniono 14 razy -6

  Ostatnia rozmowa. Potem będzie mowa o przedostatniej. I o tej, która się nie odbyła. Ludzie, ciszej nad tą trumną!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX