[TYLKO U NAS] Eurowizja 2018. Gromee przed półfinałem ocenia swoje szanse. "Podchodzą Litwini, Rosjanie i pytają o nasz utwór"

Reporter Plotka poleciał do Portugalii, by na żywo śledzić 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak Gromee ocenia swoje szanse na wejście do finału? Zobaczcie sami.

63. Konkurs Piosenki Eurowizji trwa. Przed nami drugi półfinał (10 maja), w którym zaprezentuje się Gromee w duecie z Lukasem Meijerem. Muzyków zobaczymy z 11. numerem, więc na scenie wystąpią około godz. 21:55. Czy zakwalifikują się do wielkiego finału Eurowizji 12 maja?

Reporter Plotka, Aleksander Sikora poleciał do Portugalii, gdzie na żywo śledzi zmagania uczestników tegorocznej Eurowizji. Jak Gromee ocenia swoje szanse na finał?

Bardzo bym chciał dostać się do finału. Dla mnie to jest kluczowe. Średnio nawet wiem, jak wyglądają te bukmacherskie notowania. Wiem, że czasami jesteśmy w tyle. Ale też wiem, że te notowania nie zawsze się sprawdzają (...). Cieszę się, że mamy taką piosenkę - powiedział Gromee. 

 

Gromee zdradził również, że piosenka "Light Me Up" podoba się wielu obcokrajowcom.

Przyszli do nas ludzie z Litwy, bo nie znali naszego utworu. Posłuchali nas na próbie i powiedzieli, że ten utwór słyszą u siebie w radiu. Więc wow, że to jest utwór, który często w radiu u nich często słychać. Rosjanie też. Cieszę się z tej piosenki pod tym kątem, ale chciałbym zająć też bardzo dobre miejsce - dodał muzyk.

Całą rozmowę, a w niej jeszcze m.in. znaczenie jego kapelusza zobaczycie w załączonym do artykułu materiale wideo. 

Gromee - kim jest? 

Gromee tak naprawdę nazywa się Andrzej Gromala. Pochodzi z Krakowa, a na swoim koncie ma już współpracę z największymi studiami na świecie. Jest DJ'em i producentem muzycznym. Do współpracy zaprosił szwedzkiego piosenkarza, Lukasa Meijera. Duet pracował już wcześniej razem, nagrywając utwór pt. "Without You". Gromee niedawno wziął ślub w tajemnicy z wokalistką zespołu "Łzy". Sara Chmiel-Gromala będzie mu towarzyszyć na scenie podczas występu na Eurowizji 2018.

JT

Więcej o: