Niespodziewana śmierć aktora serialu "Ranczo". Zmarł w wieku 42 lat

Nie żyje Jeff Butcher. Aktor "Rancza" zmarł nagle w wieku 42 lat.

We wtorek wieczorem dotarła do nas tragiczna informacja o śmierci Jeffa Butchera. Aktor, znany głównie z serialu "Ranczo", zmarł nagle w wieku 42 lat. Informację przekazano za pośrednictwem oficjalnego profilu "TVP seriale" na Facebooku.

- W wieku 42 lat zmarł nagle Jeff Butcher, Kanadyjczyk, znany z roli Jerry'ego z serialu "Ranczo" TVP. Był managerem, dziennikarzem, cenionym tłumaczem filmowym, aktorem-amatorem. Mieszkał w Polsce od 1995 r. Urodził się w 1975 r. w Belleville Ontario w Kanadzie, zmarł niespodziewanie, 21 kwietnia w sobotę w domu w Konstancinie - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pod postem pojawiły się kondolencje od internautów.

Jeff Butcher

Jeff Butcher szerszej publiczności znany był przede wszystkim z roli w hitowym serialu "Ranczo", w którym grał od 2007 roku. Wcielał się tam w postać zakochanego w Lucy (Ilona Ostrowska) Amerykanina Jerry’ego.

Jeff Butcher pochodził z Kanady, a do Polski przyjechał w 1995 roku na międzynarodowe mistrzostwa w siatkówce dla niepełnosprawnych. Zakochał się w polskiej tłumaczce i postanowił zostać. Bardzo dobrze znał język polski, przez kilka lat był nawet oficjalnym korektorem tekstów, które pisał prof. Leszek Balcerowicz. Przetłumaczył na język angielski ścieżki dźwiękowe takich filmów, jak: "Lejdis", "Testosteron" i "Dom zły".

Z zawodu był dziennikarzem, aktorem i tłumaczem. Karierę rozpoczął w Radiu Olsztyn, gdzie współprowadził z niemieckim dziennikarzem specjalną audycję dla obcokrajowców. W Olsztynie też założył szkołę językową. Później przeniósł się do Warszawy.

AG