Finalistka "Top Model" nie żyje. 19-latka wypadła z 20. piętra wieżowca

Ivana Smit, finalistka holenderskiej edycji "Top Model", zmarła w dramatycznych okolicznościach. 19-letnia modelka wypadła z 20. piętra wieżowca. Wstępne śledztwo wskazuje, że był to "nieszczęśliwy wypadek".

Ivana Smit nie żyje. Nagie ciało 19-letniej modelki i finalistki holenderskiego "Top Model" znaleziono na balkonie 6. piętra wieżowca. Wcześniej miała wypaść z balkonu na 20. piętrze, gdzie bawiła się tej nocy. Policja na razie wyklucza udział osób trzecich. Stawia raczej na nieszczęśliwy wypadek, bierze też pod uwagę samobójstwo.

Piła z właścicielem apartamentu i jego żoną. Gdy małżeństwo wróciło do swojego pokoju, ona została sama w holu. Potem przeniosła się na balkon, gdzie prawdopodobnie straciła równowagę i wypadła przez barierkę - donosi serwis "New Straits Time". 

Tej wersji wydarzeń nie akceptują znajomi dziewczyny. 

Ta dziewczyna wiedziała, czego chce. Była bardzo odpowiedzialna. Na pewno nie weszłaby na balustradę balkonu. To niemożliwe - komentuje w rozmowie  z holenderskim portalem "Het Nieuwsblad" osoba z otoczenia 19-latki, która chce zachować anonimowość. 
 

Ivana Smit karierę modelki zaczęła już jako 15-latka, ale prawdziwą popularność zyskała w tym roku, gdy doszła do finału holenderskiej edycji "Top Model". 

WJ