Narkotyki, więzienie, a nawet śmierć. Te uczestniczki "Top Model" źle skończyły

Kilka dni temu media obiegła informacja o tragicznej i tajemniczej śmierci finalistki "Top Model". Inna marzyła o karierze modelki, ale... trafiła do więzienia. Kolejna zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Jest też tragiczna historia: wskutek bandyckich porachunków kolejna z uczestniczek programu została zabita. Oto mroczne historie uczestniczek programu "Top Model".
Ivana Smit Ivana Smit Screen z Instagram.com/Ivana Smit

Ivana Smit

Ivana Smit była finalistką holenderskiej edycji 'Top Model'. Kilka dni temu media obiegła tragiczna informacja o tym, że zaledwie 19-letnia modelka nie żyje. Jej nagie ciało znaleziono na balkonie 6. piętra wieżowca w Kuala Lumpur. Wcześniej miała wypaść z balkonu na 20. piętrze, gdzie bawiła się feralnej nocy. Policja jak na razie wyklucza udział osób trzecich. Stawia raczej na nieszczęśliwy wypadek. Bierze również pod uwagę samobójstwo.

Piła z właścicielem apartamentu i jego żoną. Gdy małżeństwo wróciło do swojego pokoju, ona została sama w holu. Potem przeniosła się na balkon, gdzie prawdopodobnie straciła równowagę i wypadła przez barierkę - poinformował serwis 'New Straits Time'.

Jednak tej wersji wydarzeń nie akceptują znajomi modelki.

Ta dziewczyna wiedziała, czego chce. Była bardzo odpowiedzialna. Na pewno nie weszłaby na balustradę balkonu. To niemożliwe - komentuje w rozmowie  z holenderskim portalem 'Het Nieuwsblad' osoba z otoczenia 19-latki, która chce zachować anonimowość.

Ivana Smit
Instagram.com/ivana_smit/

Również rodzina Ivany Smit nie wierzy w nieszczęśliwy wypadek i domaga się śledztwa. Swoimi wątpliwościami podzielił się z 'Daily Mailem' dziadek modelki, Fredrik Smit, który wychowywał ją jako dziecko.

Znaleziono ją nagą. A gdzie jej buty i bielizna? Wierzymy, że w śmierci Ivany jest element kryminalny. Wersja policji jest dla nas niewiarygodna, ponieważ nie przedstawili nam zdjęć ani raportu z miejsca zdarzenia. Ojciec Ivany rozmawiał z holenderskim ambasadorem i Interpolem.

Ivana Smit
Instagram.com/ivana_smit/

Ojciec, Marcel Smit, zdradził holenderskim mediom, że córka o godz. 07.25 wysłała swojemu chłopakowi maila i selfie - na 7 godzin przed tym, jak została znaleziona martwa w czwartek około godz. 14.00-15.00.

Ponoć spadła z balkonu o 10 rano. Jak to możliwe, że znaleziono ją tak późno? Ivana była wysoka, miała 1,81 m, a barierka 1,2 m, trzeba się mocno wychylić, żeby wypaść. A ona nie wypadła ani nie wyskoczyła - powiedział.

Ojciec modelki sugeruje również, że policja chce jak najszybciej zamknąć sprawę i dlatego wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Tymczasem sąsiedzi mieli słyszeć 'krzyki i kłótnię'.

Jest wiele pytań. Znaleziono jej ubrania, ale nie buty i bieliznę. Policja nie zbadała jej telefonu komórkowego. Nie chce też ujawnić, czy narkotyki były w jej krwi, kiedy jeszcze była żywa. Domagamy się pełnego śledztwa.

Ivana Smit
Instagram.com/ivana_smit/

Zula Walkowiak Zula Walkowiak CKM

Zula Walkowiak

Zula Walkowiak z całą pewnością nie była bezbarwną uczestniczką 'Top Model', choć wystąpiła zaledwie w jednym odcinku i odpadła. Jednak celebrycki, próżny świat bardzo jej się spodobał i postanowiła zostać w nim na dłużej. Niestety, sielanka skończyła się, kiedy w 2013 roku nazwała reżysera Mariusza Pujszo 'alfonsem', a jego agencję 'burdelem', ponieważ według niej mężczyzna miał pośredniczyć w kontakcie między polskimi modelkami, a bogatymi biznesmenami. Pujszo oskarżył ją o zniesławienie i sprawa trafiła do sądu.

Szybko pojawiły się kolejne problemy, ponieważ Zula nie stawiła się na rozprawie, a policja nie była w stanie ustalić miejsca pobytu celebrytki, pomimo iż ta regularnie informowała na Facebooku, gdzie jest i co robi. Wystawiono nawet za nią list gończy. Sąd oczyścił reżysera z zarzutów i nakazał Zuli zapłacić 9 tysięcy złotych grzywny i dodatkowo wpłacić 5 tysięcy na PCK. Sprawa miała jednak negatywne konsekwencje także i dla Pujszo.

Te kłamstwa wpłynęły na moje relacje z ludźmi. Straciłem kontakty i trochę znajomych - mówił w rozmowie z 'Twoim Imperium'.

Zula WalkowiakScreen z Instagram.com/Zula Walkowiak

Zula Walkowiak Zula Walkowiak Screen z Facebook.com/Zula Walkowiak

Zula Walkowiak

Samo aresztowanie celebrytki też miało nie przebiegać bez przygód.

Byłem zaskoczony jej wulgarnym zachowaniem w mojej obecności. Uznałem, że doskonale wpisuje się w treść przedstawionego jej zarzutu - mówił potem detektyw, który uczestniczył w aresztowaniu.

Sam pobyt w areszcie pozostawił w niej niezatarte wrażenie. Jak potem opowiadała, zmuszona była przebywać w pomieszczeniu 3x3m, do mycia się miała miskę z wodą, a z prysznica mogła skorzystać raz w tygodniu.

Ja rozumiem, że gdybym zrobiła coś złego, to ok - mówiła rozgoryczona.

Zula WalkowiakScreen z Facebook.com/Zula Walkowiak

Michalina Manios Michalina Manios KAPIF.pl

Michalina Manios

Michalina Manios również miała kłopoty z prawem. Wraz z członkami najbliższej rodziny została oskarżona przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu o oszustwo na 6,5 miliona oraz ukrywanie majątku przed wierzycielami. Firma założona przez rodzinę modelki zdobyła kontrakt na budowę drewnianych domów, które miały stanąć w Szwecji. Kontrakt był bardzo intratny.

W 2014 roku policjanci otrzymali informację, że doszło do wyłudzenia kilku milionów złotych na rzekomą inwestycję w Szwecji. Sprawcami miała być rodzina M. z Szadku - mówił 'Dziennikowi Łódzkiemu' kom. Adam Kolasa z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

Rodzina modelki miała inwestować tylko część pieniędzy zgodnie z przeznaczeniem.

Znaczną część pieniędzy rodzina wydawała na spłatę wcześniejszych długów, a także na zakup luksusowych dóbr, w tym między innymi zakup drogich kompletów bielizny.

Michalina Manios, Top ModelKapif

Michalina Manios Michalina Manios KAPIF.pl

Michalina Manios

'Dziennik Łódzki' informował także, że Michalina zdawała sobie sprawę z tego, co się działo w rodzinnej firmie. Niemniej na Facebooku napisała potem, że sprawa jest rozdmuchana przez media.

W związku z pojawiającymi się w internecie i prasie informacjami dotyczącymi mnie i mojej rodziny, oświadczam, że staliśmy się ofiarami medialnych oszczerstw. Nasze podstawowe prawo do godności zostało brutalnie pogwałcone przez osoby ślepo goniące za sensacją, nie zważając na wyrządzenie nieodwracalnej w skutkach krzywdy. Moja rodzina zawsze kierowała się takimi wartościami jak: uczciwość, prawość, a przede wszystkim szacunkiem dla innych. Mam nadzieję, że mądrzy i świadomi ludzie, wszyscy którzy nas znają mniej lub bardziej, potrafią nas obiektywnie ocenić. Sprawiedliwość jest jedna. Będziemy jej bronić. Dziękujemy tym, którzy nas wspierają i nie ulegają wpływom - napisała na swoim Facebooku Michalina Manios.

Michalina Manios, Top ModelFacebook.com

Jael Strauss Jael Strauss Instagram.com/eureka.secrets

Jael Strauss

Jael Strauss była jedną z uczestniczek 'Amercica's Next Top Model'. Co prawda programu nie wygrała, ale zyskała szansę na karierę w branży. Niestety, uzależnienie od metamfetaminy odebrało jej tę możliwość. Narkotyk do tego stopnia wyniszczył jej organizm, że kiedy trafiła do programu 'The Dr. Phil Show', jej ówczesny wygląd wręcz szokował.

Jael StraussInstagram.com/eureka.secrets/ PLANET PHOTOS / FORUM

Jael Strauss Jael Strauss Screen z Instagram.com/Jael Strauss

Jael Strauss

Nie chciała iść do tego programu. Uważała, że jej nieszczęście zostanie wykorzystane do zrobienia show. Doceniła jednak, że jej przykład może pomóc innym osobom zmagającym się z uzależnieniem od narkotyków. I w końcu udało jej się wyjść na prostą.

Nigdy w życiu nie byłam tak szczęśliwa jak teraz. Ta podróż była zupełnie nieoczekiwana. Jestem trzeźwa od 3 lat i 3 miesięcy. Nie piję, nie biorę, nie palę, nie wciągam kresek, nic (...). To cud, że wciąż żyję po tym, co przeszłam - mówiła.

Jael StraussGetty Images

Jael StraussInstagram.com/eureka.secrets/

Renee Alway Renee Alway Screen z Facebook.com/America's Next Top Model

Renee Alway

Mogła zrobić karierę jako modelka, ale skończyła z 12-letnim wyrokiem więzienia. Renee Alway to finalistka 'America's Next Top Model', która została oskarżona o 4 włamania, kradzieże samochodów, oszustwa i posiadanie broni palnej. Modelka przyznała się do tych zarzutów. Nie przyznała się za to do kilkunastu innych, od których ostatecznie sąd odstąpił. Musiała jednak zapłacić sporą sumę zadośćuczynienia ofiarom swoich przestępstw.

Na procesie zwracała uwagę ogoloną głową. Jak informował 'Daily Mail', ten gest miał symbolizować, że była modelka chce zacząć swoje życie od nowa.

Renee AlwayScreen z Youtube.com/ABC News

W 2014 roku założyła konto na Twitterze, gdzie ogłosiła, że jest lesbijką i ateistką.

Renee AlwayScreen z Twitter.com/Renee Alway

Mirjana Puhar Mirjana Puhar Screen z Facebook.com/America's Next Top Model

Mirjana Puhar

Mirjana Puhar była uczestniczką 21. edycji amerykańskiego programu 'America's Next Top Model'. Szło jej całkiem nieźle, odpadła dopiero w 10. odcinku. Urodziła się w Serbii, a do USA przyjechała, kiedy miała 5 lat. Marzyła o karierze modelki. Niestety zginęła 24 lutego 2015 roku w mieszkaniu swojego chłopaka w Karolinie Północnej. Miała zaledwie 19 lat. Od strzałów z broni palnej zginął także jej chłopak, 23-letni Jonathan Alvarado oraz jego współlokator i najlepszy przyjaciel, Jusmar Gonzaga-Garcia.

Według śledczych motywem zabójstwa były porachunki bandyckie.

Prokuratorzy orzekli, że celem był Alvarado z racji swojej profesji: handlował heroiną - informował serwis 'People'.

Zabójcą okazał się 21-letni mężczyzna, który został schwytany, osądzony i obecnie odsiaduje dożywocie.

Mirjana PuharScreen z Instagram.com/Mirjana Puhar

Mirjana PuharScreen z Instagram.com/Mirjana Puhar

Lisa D'Amato Lisa D'Amato Screen z Instagram.com/Lisa D'Amato

Lisa D'Amato

Na życiowym zakręcie znalazła się też w pewnym momencie inna gwiazdka amerykańskiej edycji programu, Lisa D'Amato. Pojawiła się w 5. edycji, gdzie zajęła 6. miejsce, ale potem wróciła w 17. edycji nazwanej 'All Stars', którą wygrała.

Jednak kłopoty osobiste sprawiły, że trafiła także do innego programu, 'Celebrity Rehab' ('Gwiazdy na odwyku'), gdzie oglądamy gwiazdy walczące z uzależnieniami. D'Amato została tam przebadana pod kątem uzależnienia od alkoholu, marihuany, amfetaminy, kokainy i grzybków. Co prawda gwiazdka nie zdecydowała się - przynajmniej wtedy - żyć na trzeźwo, to przynajmniej zgodziła się chodzić na spotkania, a potem wygrała 17. edycję 'Top Model'.

Lisa DScreen z Instagram.com/Lisa D'Amato

Lisa DScreen z Instagram.com/Lisa D'Amato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.